Policjant skłamał by wejść na festiwal. Kosztowało go to pracę

i

Autor: Pixabay

Policjant skłamał by wejść na festiwal. Kosztowało go to pracę

2023-05-16 13:35

Londyński stróż prawa został zatrzymany po tym jak chciał wykorzystać swoje miejsce pracy do zdobycia wejściówki na festiwal All Points East. Po złapaniu zrezygnował z pracy, a jego przełożeni mówią, że i tak zostałby zwolniony. O co tyle hałasu?

All Points East to kilkudniowa impreza, na której każdego roku występuje mnóstwo gwiazd z różnych scen muzycznych. Tegoroczna edycja już teraz reklamuje się przyjazdem między innymi The Strokes, Yeah Yeah Yeahs, Aphex Twin oraz Eryki Badu. Już na tych przykładach widać jak szerokie jest muzyczne spektrum tego wydarzenia. Z pewnością w tym roku na bramkach i w punkcie wydawania opasek panować będzie jeszcze większe skupienie by uniknąć takich wydarzeń jak to z 2021.

Wtedy to właśnie londyński policjant udając, że jest na służbie, chciał wyłudzić wejściówkę wartości ok. 95 funtów. Tą, którą miał, podarował znajomemu, a sam podszedł do punktu i poprosił o wyrobienie drugiej, ponieważ jest w pracy i potrzebuje dostępu do wszystkich rejonów festiwalu, łącznie z backstagem. Powiedział, że potrzebuje nowej opaski, bo poprzednia została zabezpieczona jako dowód w sprawie, ponieważ została zaplamiona krwią.

Jednak, jak podają lokalne media, obsługa festiwalu dobrze wiedziała jacy funkcjonariusze są w tym czasie na miejscu, więc nietrudno było sprawdzić i rozpoznać przekręt. Powiadomiono przełożonych spryciarza, a ci odebrali jego rezygnację, choć przyznają, że wyprzedził ich zaledwie o chwilę, bo i tak by go zwolnili.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?