Pogoda na weekend 10-12.09.

i

Autor: Pixaby Pogoda na weekend 10-12.09. Burze, deszcze, a nawet grad. IMGW prognozuje ALERTY dla całej Polski!

TOTALNE załamanie pogody w weekend. Burze, deszcze, a nawet grad. IMGW prognozuje ALERTY dla całej Polski!

2021-09-10 9:01

Pogoda na weekend. Po kilku bardzo ciepłych i słonecznych dniach czeka nas totalne załamanie pogody. Nad Polskę nadciągnie groźny front, który przyniesie deszcz, burze, silny wiatr, a nawet grad. IMGW wydał już alerty dla całego kraju. Kiedy dokładnie możemy spodziewać się zmian w pogodzie?

Pogoda na weekend 10-12.09. Czekają nas ogromne zmiany!

Po fatalnej końcówce sierpnia i pierwszych dniach września wydawało się, że lato już totalnie odpuściło. Przez dłuższy czas mocno padał deszcz, temperatura mocna spadła, a wiele miejsc zostało podtopionych. Na szczęście lato postawiło jeszcze o sobie przypomnieć. Od kilku dni cieszymy się słoneczną i ciepłą pogodą. Na termometrach można było zauważyć nawet 26-27 stopni Celsjusza! Niestety w ciągu najbliższych dni pogoda się zmieni. Jaka pogoda na weekend? Nie mamy dobry informacji. Czas znów przywitać się z parasolami oraz kurtkami.

Raport z anteny 8.09, godz.10

Pogoda na weekend. IMGW prognozuje ostrzeżenia dla całej Polski

Już w piątek, 10 września nad Polskę zacznie nadciągać front. Ten w pierwszej kolejności popsuje pogodę na zachodzie kraju. Przewidywane są burze z opadami do 20-25 mm i porywami wiatru do 70 km/h.

Kolejno front będzie przesuwać się na wschód Polski, obejmując kolejne województwa. Pogoda w weekend nie wszystkim więc przypadnie do gustu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje już alerty pogodowe dla praktycznie całej Polski. Obejmują one deszcz, silny wiatr, a nawet opady gradu. Spadnie też temperatura.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Źródło: TOTALNE załamanie pogody w weekend. Burze, deszcze, a nawet grad. IMGW prognozuje ALERTY dla całej Polski!