Od października płatne szczepienia na COVID? ZNAMY CENĘ!

i

Autor: pixabay.com Od października płatne szczepienia na COVID? ZNAMY CENĘ!

Od października płatne szczepienia na COVID?! ZNAMY CENĘ SZCZEPIENIA!

2021-07-20 8:24

Jak zapowiada już od dłuższego czasu Ministerstwo Zdrowia, do końca września na pewno szczepienia na COVID na pewno będą bezpłatne. Co będzie od października? Tego na razie nie wiadomo, jednak wielce prawdopodobne jest wprowadzenie opłaty za szczepienie. Czy od października czekają nas więc płatne szczepionki? Minister Zdrowia podał, ile takie szczepienie może chętnych od października kosztować.

Według najnowszych danych w Polsce wykonano dotąd dokładnie 32 835 251 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli preparatem J&J lub dwoma dawkami innych, dopuszczonych w UE szczepionek, jest 16 251 913 osób. Tempo szczepień obecnie spada, jednak co ważne - szczepienia nadal są bezpłatne. Jednak już niebawem może się to zmienić. Jak zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia szczepienia bezpłatne będą do końca września. Co będzie po wrześniu? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest iż od października za szczepienie będzie już trzeba zapłacić!

Kawa dobra na wszystko: poznaj właściwości kawy

Każde szczepienie nieobowiązkowe odbywa się w formie refundacji, czyli płaci za nie fundusz zdrowia. Wiele jednak wskazuje na to, iż czas bezpłatnych szczepień powoli mija. Było wystarczająco dużo czasu aby się zaszczepić. Od października poważnie brana jest pod uwagę opcja wprowadzenia opłaty za szczepienie. W końcu szczepienie na COVID nadal obowiązkiem nie jest. WAŻNE! Pacjent nie będzie płacić za sam preparat (ten zgodnie z wytycznymi unijnymi jest bezpłatny), ale za sam proces szczepienia. Tak więc za przyjęcie jednej dawki szczepionki będziemy musieli zapłacić około 60 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy szczepienie przeciw Covid-19 w Polsce powinno być obowiązkowe?

- Na razie mówimy o tym, że szczepienia będą bezpłatne do końca września, a później będziemy rozmawiali, co dalej. Nie mówimy o cenie preparatu, tylko cenie usługi szczepienia, która w tej chwili jest wyceniona przez NFZ na 60 złotych - powiedział w programie "Newsroom WP" Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski powiedział również, że z analiz i prognoz wynika, że "na przełomie września, października czy listopada możemy mieć do czynienia z ponownym przyspieszeniem zakażeń i trzeba traktować to jako najbardziej prawdopodobny scenariusz". Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest, aby jak najwięcej osób się zaszczepiło. Czy wizja niebawem płatnych szczepień na COVID sprawi, iż wielu Polaków zdecyduje się na szczepienie przed jesienią i bezpłatnie? Przekonamy się.

Źródło: Od października płatne szczepienia na COVID?! ZNAMY CENĘ SZCZEPIENIA!