Niepokojące zdjęcia z Fukushimy. Co się tam dzieje?

i

Autor: YouTube

Niepokojące zdjęcia z Fukushimy. Co się tam dzieje?

2023-04-06 12:28

Eksperci ostrzegają, że jeśli znów w okolicy dojdzie do silnego trzęsienia ziemi, a tego wykluczyć się nie da, betonowe zabezpieczenia stopionych reaktorów mogą puścić. Wtedy do morza dostaną się odpady po radioaktywnym paliwie, co spowoduje ekologiczną katastrofę.

Japoński koncern TEPCO, który nadzorował pracę elektrowni i obecnie zabezpieczanie jej pozostałości, opublikował niedawno zdjęcia, na których widać kruszącą się betonową konstrukcję podestu wspierającego trzy nieczynne reaktoru. Jeśli ziemia znów się zatrzęsie w okolicy istnieje ryzyko, że mur grubości 120 centymetrów pęknie i dojdzie do wycieku.

W rozmowie z dziennikarzami rzecznik TEPCO, Keisuke Matsuo powiedział, że prowadzone z użyciem robotów oględziny pozwolą dowiedzieć się jak duże jest zagrożenie oraz w jaki sposób można wzmocnić zabezpieczenia miejsca katastrofy sprzed 12 lat.

Pierwsze próby wydobycia stopionego paliwa mają mieć miejsce w 2027 roku. Dopiero, gdy uda się je stamtąd usunąć, będą możliwe prace nad uporządkowaniem tego co zostało z reaktorów. Te działania zaplanowano na 2031 roku. Do tego czasu obiekt zalany jest stale monitorowany. Zatopione ruiny elektrowni nr 1 możecie zobaczyć poniżej.

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6