NASA chce nas wystraszyć i proponuje wirtualne zwiedzanie innych światów

i

Autor: NASA Plakaty NASA

NASA chce nas wystraszyć i proponuje wirtualne zwiedzanie innych światów

2022-10-19 16:17

Różne są sposoby prezentowania nauki. Najlepsze są te, które potrafią rozbudzić naszą ciekawość i głód na więcej. NASA jest w tym bardzo dobra, ale ta akcja naprawdę nas kupiła. Z okazji października, który w USA nierozerwalnie związany jest z Halloween, zaprasza nas w podróż do mrocznych zakątków Wszechświata.

Historie grozy i fantastyka naukowa mają ze sobą wiele wspólnego. Można wymienić wiele przykładów, gdy te dwa światy spotykały się i tworzyły naprawdę wspaniałe dzieła: „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”, „Event Horizon”, „The Thing”, a przecież wymieniamy klasyki filmowe sprzed paru dekad. NASA nawiązała do tej bogatej tradycji i stworzyła serię plakatów i wizualizacji, które rozpalają wyobraźnię.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Ciemna materia, martwe galaktyki, odległe planety pozasłoneczne - to tylko zagadnienia, do których zgłębiania chce zachęcić nas amerykańska agencja kosmiczna. W ramach październikowego święta straszenia stworzyła serię plakatów inspirowaną filmami i książkami grozy. Do tego dostaliśmy także szansę odwiedzenia kilku odległych światów za pomocą komputerowej symulacji. Internauci mogą odwiedzić między innymi gazową planetę HD 80606, błękitną HD 189733 b, albo dowiedzieć się czym jest martwa galaktyka MACS2129-1 lub zombie-świat krążącej wokół martwych pulsarów. Nam już dreszcze chodzą po plecach, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni, bo rock nie od wczoraj chodzi z horrorami pod rękę. Polecamy Wam przygotowaną przez NASA stronę z wiedzą podaną z dreszczykiem.