Zima

i

Autor: pixabay.com Trudne warunki na drogach Podkarpacia. Nie obyło się bez kolizji

pogoda

Nadchodzi załamanie pogody. Czy to oznacza powrót zimy?

2024-02-14 14:05

Jak przekazał synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, na Dolnym Śląsku w środę (14 lutego) termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 10 stopni Celsjusza. Ile utrzyma się taka pogoda? Wiemy, kiedy nadjedzie ponownie zima! Wszystko za sprawą Antycyklonu George!

Najcieplej środa (14 lutego) zapowiada się na Dolnym Śląsku. Termometry wskażą tam do 10 stopni Celsjusza. W zachodniej połowie kraju temperatura wzrośnie do 7-9 stopni, w centrum do 6-8 stopni, a na Podhalu do 5 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie i w kotlinach bieszczadzkich 4 stopnie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w kotlinach sudeckich, na Dolnym Śląsku, okresami dość silny, porywisty. Kierunek wiatru będzie się zmieniał, z zachodniego i południowo-zachodniego od zachodu będzie skręcał na południe. Na pozostałym obszarze, jak przekazał synoptyk, zachmurzenie będzie duże, w centrum początkowo większe przejaśnienia. Miejscami będzie padał deszcz. Najwięcej do ok. 8 mm na Nizinie Szczecińskiej. Im dalej na północ i zachód, tym te opady będą intensywniejsze.

Antycyklon George przyniesie załamanie. Czy to oznacza tak zimy? 

Zmiana w pogodzie pojawi się pod koniec lutego. W większości regionów kraju spadnie śnieg, jednak jak podkreśla portal Twoja Pogoda, nie będą to duże opady.

Pokrywa śnieżna osiągnie grubość zaledwie od 1 do 3 centymetrów i nie utrzyma się dłużej niż przez 1-3 dni, jednak może kilkukrotnie na przemian formować się i roztapiać.

Zima w marcu odpuści? Synoptycy są zgodni

 według prognozy IMGW-BIP, marzec nie przyniesie nam większych niespodzianek pogodowych. Temperatura powietrza nie ma odbiegać od normy podobnie jak opady - na większości obszarów Polski powinny one również mieścić się w normie.

Pijany wiózł pasażera na dachu auta! Wszystko się nagrało
Listen on Spreaker.