Myślicie, że wszystkie skarby zostały już odkryte? W Niemczech wykopano właśnie 3000-letni miecz

i

Autor: Bayerisches Landesamt für Denkmalpflege

Myślicie, że wszystkie skarby zostały już odkryte? W Niemczech wykopano właśnie 3000-letni miecz

2023-06-26 8:35

Podobno cała Europa, a szczególnie Niemcy, zostały już przekopane, przeszukane i zryte przez badaczy, zanim pokryto je siecią dróg, z których słyną. Cała? Nie! Jak się okazuje wciąż pozostają miejsca kryjące prawdziwe skarby. Niedaleko miasta Nördlingen odnaleziono artefakt z epoki brązu.

Miejsce znalezienia przedmiotu samo w sobie jest fascynujące. Miecz wydobyto z grobowca trojga osób: mężczyzny, kobiety i młodzieńca. Bogate w przedmioty miejsce pochówku będzie w stanie opowiedzieć historie ludzie, którzy na tym terenie mieszkali w około XIV wieku przed narodzeniem Chrystusa. To, co najbardziej zaskakuje to stan, w jakim znaleziono miecz. Jest on praktycznie nienaruszony, można podziwiać oryginalne wzornictwo na ośmiokątnej rękojeści.

- Miecz oraz miejsce pochówku będą musiały został jeszcze dokładniej zbadane przez archeologów, który odpowiednio sklasyfikują znaleziska, ale już teraz możemy powiedzieć, że ich stan zachowania jest wyjątkowy – nie krył radości w oficjalnym komunikacie główny konserwator z Bawarskiego Państwowego Biura ds. Zachowania Zabytków, profesor Mathias Pfeil.

Miasto Nördlingen zostało założone we wnętrzu krateru o promieniu 25 kilometrów. Powstał on najprawdopodobniej w wyniku zderzenia z meteorytem przed 15 milionami lat. Choć pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z końca IX wieku, to historia ludzkich osiedli w tym miejscu jest znacznie dłuższa. W epoce żelaza mieszkali tu Celtowie, a jeszcze wcześniej plemiona, których archeologiczne pozostałości nazywa się kulturą unietycką od stanowiska badawczego Unietice pod Pragą w Czechach.

The War on Drugs w wywiadzie dla Eska ROCK