Fisz Emade

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Muzyk zespołu Fisz Emade miał wypadek. Jest w śpiączce farmakologicznej

2021-06-09 15:37

Fisz Emade, znany również jako Tworzywo Sztuczne, to popularny zespół zajmujący się muzyką hiphopową. Niestety, w gronie członków grupy doszło do tragedii. Jeden z nich miał wypadek i aktualnie znajduje się w ciężkim stanie. Zapadł w śpiączkę farmakologicznej. Jak do tego doszło? O którym z muzyków mowa?

Fisz Emade przechodzą trudne chwile. W środę 9.06.2021 poinformowano o wypadku jednego z członków zespołu. - Kochani, Marcin Pendowski miał wypadek, jest w śpiączce farmakologicznej. Nie znamy wszystkich jobów w kalendarzu Penda, więc oznaczam tu kolegów, z którymi muzycznie go kojarzę. Szukajcie na nie zastępcy. A przede wszystkim trzymajmy wszyscy kciuki za przyjaciela - możemy przeczytać w komunikacie, który za pośrednictwem Facebooka przekazał Kamil Barański. W komentarzach posypały się wyrazy współczucia. "Pendo, migusiem do zdrowia! Trzymam kciuki", "Świat basowy nie poradzi sobie bez Pendo, wiec MUSI się udać", "Wracaj do Nas" - czytamy pod postem. Co więcej wiadomo o życiu Marcina Pendowskiego?

Eska ROCK: Wywiad z Arturem Gadowskim (IRA)

Marcin Pendowski - kim jest?

Marcin Pendowski uznawany jest za jednego z najlepszych polskich basistów. Obecnie jest członkiem zespołu Fisz Emade, jednak wcześniej występował w gotyckiej formacji Artrosis. Razem z grupą zdobył dwie nominacje do Fryderyków. Marcin Pendowski został także pierwszym współczesnym solowym basistką, który nagrał album na starych zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. W środowisku znany jest jako Pendofsky.

Sonda
Słuchasz muzyki zespołu Fisz Emade?

Fisz Emade - piosenki, płyty

Fisz Emade to zespół, który wydał kilka singli, które zdobyły uznanie wśród słuchaczy. Mowa o takich utworach jak Warszafka, Tysiąc pięćset sto gwiazd, Pył, Telefon, Biegnij dalej sam, Dwa ognie, Jestem w niebie. Zespół wydał także pięć albumów studyjnych - F3, Wielki ciężki słoń, Mamut, Drony i Radar.