Minister zdrowia: Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 mają rozpocząć się podczas wakacji

i

Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Minister zdrowia: Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 mają rozpocząć się podczas wakacji

2021-04-06 10:06

Adam Niedzielski zapowiedział, że już w czasie najbliższych wakacji mogą rozpocząć się szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Wszystko zależy jednak od tego czy potwierdzą się wyniki najnowszych badań, z których wynika, że skuteczność szczepionki Pfizera podanej dzieciom w wieku 12-15 lat wynosi 100 procent.

Czy dzieci będą szczepione przeciw COVID-19? Minister zdrowia odpowiada

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że już w wakacje mogą rozpocząć się szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Szef resortu zdrowia podkreślił, że szczepionek na pewno nie zabraknie, a wyniki badań dotyczących szczepień u dzieci napawają optymizmem.

- Mamy rzeczywiście bardzo optymistyczne informacje od Pfizera, że są prowadzone badania, które mają już pozytywne wyniki w grupie wiekowej 12-15 lat - powiedział Adam Niedzielski cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Koncern Pfizer potwierdził, że według najnowszych badań, preparat tej firmy był w 100 procentach skuteczny w tej grupie wiekowej.

Adam Niedzielski podkreśla, że szczepienie jest całkowicie dobrowolne i rozpocznie się latem po potwierdzeniu wyników badań Pfizera.

W całej Polsce do tej pory zaszczepiono co najmniej jedną dawką ponad 6,5 miliona osób.

Ukradł yorka spod sklepu
Źródło: Minister zdrowia: Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 mają rozpocząć się podczas wakacji