Miliarder stracił 94% majątku w ciągu 1 dnia. Stawiał na kryptowaluty

i

Autor: Pixabay

Miliarder stracił 94% majątku w ciągu 1 dnia. Stawiał na kryptowaluty

2022-11-17 15:45

W 2022 roku mieliśmy już kilka poważnych krachów na rynkach kryptowalut. Jak widać, nie przeszkadza to wciąż zachęcać promującym je do inwestowania, a na ich rynek wchodzą kolejni, także rockowi artyści. Tymczasem, jak pokazuje ta historia, jest to bardzo ryzykowna forma inwestowania pieniędzy.

Kryptowaluty oraz powiązane z nimi NFT (niewymienialne tokeny) od początku zainteresowały muzyków, jako forma odbicia sobie strat spowodowanych ograniczeniami w koncertach. Pandemia dała się we znaki nawet największym, a teraz, gdy muzyczny przemysł stara się odrobić straty mamy prawdziwą klęskę urodzaju jeśli chodzi o płyty i trasy koncertowe. Muzyczne NFT i kryptowaluty raczej można traktować jak specyficzny rodzaj merchu, gadżetów związanych z wykonawcami, a nie towar do inwestowania wielkich pieniędzy. Swoje kroki w tym obszarze cyfrowego biznesu stawia na przykład Ozzy, Megadeth, Iron Maiden i Kingd of Leon.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Historia inwestowania w tego typu wynalazki zna historię szybkich wzrostów bogactwa i równie szybkich upadków. Właściwie może to przypominać showbiznes, który także czasem oferuje szybką drogę na szczyt i równie szybki upadek w otchłań zapomnienia.

Sam Bankman-Fried jest szefem i założycielem firmy FTX operującej walutą FTT, której całościowa wartość była wyceniana na 17 miliardów dolarów, a ostatnio spadła gwałtownie do 1 miliarda. Wszystko za sprawą wieści, że Bankman-Fried zamierza sprzedać swoje przedsięwzięcie konkurencji – Binance. Od ponad dwóch lat FTX boryka się z odpływem inwestorów, a aż 6 miliardów dolarów stracił w ciągu ostatniego weekendu. Tuż po ogłoszeniu sprzedaży waluta FTT straciła 80% swojej wawrtości.

- Przepraszam, sp**przyłem – miał się zwrócić we wtorek Bankman-Fried do pracowników swojej firmy, jak podaje agencja Reuters. Nie spodziewamy się, by to kogokolwiek uspokoiło, jednak dla wielu może być cenną lekcją.