Robert Lewandowski NIE ZAGRA podczas pierwszego meczu Polski na Euro 2024! Co się stało?

i

Autor: AKPA - fot. Piętka Mieszko Dlaczego Robert Lewandowski nie zagra w meczu Polska-Holandia?

euro 2024

Michał Probierz skomentował obecną formę Roberta Lewandowskiego. Co z meczem z Austrią?

2024-06-14 15:28

Już dziś, tj. w piątek 14 czerwca, oficjalnie rozpoczynają się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Szczęśliwym zbiegiem losu na Euro 2024 zagra polska drużyna, której kapitanem jest Robert Lewandowski. Niestety, wiadomo już, że piłkarza zabraknie na pierwszym meczu naszej reprezentacji! Jakie są prognozy, co do rozgrywki z Austrią?

Już w ten piątek, czyli 14 czerwca, meczem Niemcy-Szkocja oficjalnie rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Można powiedzieć, że w wyniku naprawdę dużego szczęścia i sprzyjających okoliczności na Euro 2024 zagra także polska reprezentacja. Pierwszy mecz naszych piłkarzy odbędzie się już w niedzielę 16 czerwca, kiedy to Polacy staną na murawie przeciwko drużynie z Holandii. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 i będzie je można oglądać za pośrednictwem m.in. TVP1.

Niestety, na kilka dni przed tak ważnym meczem okazało się, że zabraknie na nim postaci dla polskiej reprezentacji zupełnie kluczowej...

Lewandowski konferencja

Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Holandią!

W poniedziałek 10 czerwca Polacy rozegrali towarzyski mecz z Turcją. Niestety, po około trzydziestu minutach rozgrywki z murawy zszedł nasz kapitan. Robert Lewandowski miał poczuć napięcie w mięśniu dwugłowym, w związku z czym doszło do zmiany graczy. Udział Lewandowskiego w niedzielnym meczu z Holandią stanął więc pod znakiem zapytania, ostateczna decyzja miała zostać jednak podjęta po badaniu piłkarza, które wyznaczono na wtorkowe popołudnie.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej z 11 czerwca, kapitan reprezentacji Polski nie weźmie udziału w pierwszym meczu naszej drużyny na Euro 2024. Wskazano w nim, że Robert Lewandowski doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda. Zaznaczono równocześnie, że lekarze robią wszystko, by kapitan wziął udział w drugiej z zaplanowanych rozgrywek. PZPN przekazał także, że w przypadku Pawła Dawidowicza doszło do naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda, Karol Świderski zaś skręcił staw skokowy, jednak bez znacznych uszkodzeń. W komunikacie zaznaczono, że obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni .

Robert Lewandowski wraca do formy!

W piątek 14 czerwca, a więc w dniu rozpoczęcia Euro 2024, Michał Probierz na oficjalnej konferencji prasowej skomentował obecny stan naszego kapitana. Selekcjoner powiedział, że jest postęp i w założeniu jest plan, aby Robert Lewandowski stanął na murawie w meczu z Austrią, który odbędzie się w piątek 21 czerwca. Szacuje się, że jeszcze szybciej do gry gotowi będą Karol Świderski i Paweł Dawidowicz.

Rozwiąż quiz o historii Polaków na Mistrzostwach Europy:

Polacy na Euro - znasz historię naszej kadry na piłkarskich mistrzostwach Europy? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polacy po raz pierwszy wzięli udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy?