Wszystko jasne - to oni zagrają na Euro 2024! Tak prezentuje się skład polskiej kadry

i

Autor: Beata Zawadzka/East News Oto kadra Polski na Euro 2024

euro 2024

Kto zagra na Euro 2024? Oto skład polskiej kadry

2024-06-16 10:00

Rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej! Euro 2024, którego gospodarzem po raz trzeci w historii będą Niemcy, rozpoczyna się w piątek, tj. 14 czerwca. W wyniku dość trudnej walki, polskiej reprezentacji udało się awansować do udziału w mistrzostwach. Selekcjoner Michał Probierz ogłosił już skład naszej kadry na Euro 2024.

W piątek, czyli 14 czerwca, odbyło się uroczyste rozpoczęcie tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już tego wieczoru, a na murawie staną reprezentacje Niemiec, czyli gospodarza Euro 2024, i Szkocji. Wydarzenie, które z pewnością będzie prawdziwym świętem dla wszystkich fanów i fanek piłki nożnej, potrwa przez miesiąc, aż do 14 lipca, kiedy to zagrany zostanie wielki mecz finałowy.

Choć wiele wskazywało, że tak się nie stanie, to w wyniku wygranego meczu Polaków z Walią przez rzuty karne w finale baraży, naszej reprezentacji udało się awansować do Euro 2024. Polska jest częścią grupy D, którą tworzą także Austria, Francja i Holandia. Z tą ostatnią Polacy zagrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach - odbędzie się on w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00, transmitowany będzie na antenie TVP1.

PROBIERZ UJAWNIŁ SZEROKĄ KADRĘ NA EURO 2024!

Oto polska kadra na Euro 2024

Selekcjoner polskiej reprezentacji, Michał Probierz, zdecydował, którzy polscy piłkarze pojadą na Euro 2024, co ogłosił tuż po wygranym meczy towarzyskim Polaków z Ukrainą w piątek 7 czerwca. W nocy z piątku na sobotę 7 na 8 czerwca na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej ujawniony został tzw. szeroki skład. Kto jedzie ne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do Niemiec? Wiadomo już, że powołania nie dostali Arkadiusz Milik (kontuzja w pierwszych minutach meczu Polska-Ukraina w piątek), Bartosz Slisz (uraz) oraz Paweł Bochniewicz i Jakub Kałuziński.

Przypominamy także, że ze względu na kontuzję, w pierwszym meczy Polaków przeciwko Holandii, nie zagra Robert Lewandowski. Jak zapewnia PZPN, lekarze robią wszystko, by piłkarz pojawił się na murawie już w ramach drugiej rozgrywki.

Oto skład polskiej reprezentacji na Euro 2024:

  • Bramkarze: Marcin Bułka, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
  • Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz
  • Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski
  • Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Moder, Taras Romańczuk, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Kacper Urbański, Piotr Zieliński

Rozwiąż quiz z historii Euro:

Mistrzostwa Europy bez tajemnic. Czy pamiętasz historię Euro? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
W którym roku po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Europy?
Listen on Spreaker.