Mecz Polska-Holandia na Euro 2024. O której zagrają Polacy? Gdzie oglądać mecz?

i

Autor: AKPA O której rozpoczyna się mecz Polska-Holandia na Euro 2024?

euro 2024

Mecz Polska-Holandia na Euro 2024. O której zagrają Polacy? Gdzie oglądać mecz?

2024-06-16 10:04

Ten rok upłynie nam na sportowo! Właśnie rozpoczyna się tegoroczne Euro 2024, które potrwa do połowy lipca, a chwilę później we Francji wystartuje Olimpiada! Skupmy się jednak teraz na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, udział w których bierze również Polska reprezentacja! Przed naszą drużyną pierwszy mecz - o której się rozpocznie? Gdzie go oglądać?

To właśnie teraz! Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oficjalnie rozpoczęły się w piątek 14 czerwca. Tego dnia odbyła się uroczysta gala otwarcia, a Euro zainaugurowano meczem Niemcy-Szkocja. W tym roku również i polscy fani piłki nożnej mają powody do świętowania. W wyniku wygranego meczu z Walią w finale baraży, polskiej drużynie udało się zakwalifikować do rozgrywek. Polacy są częścią grupy D, wraz z Holandią, Francją i Austrią.

Rodzimi wielbiciele i wielbicielki tzw. "piłki kopanej" nie musieli długo czekać na pierwsze rozgrywki naszej drużyny - pierwszy mecz odbędzie się już za moment!

KIBICE RZUCILI SIĘ NA LEWANDOWSKIEGO! REPREZENTACJA ZACZYNA MISJĘ EURO 2024

Kiedy pierwszy mecz Polski na Euro 2024? [O KTÓREJ OGLĄDAĆ?]

Polska reprezentacja rozegra swój pierwszy mecz na tegorocznych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w niedzielę 16 czerwca. Nasza drużyna stanie przeciwko piłkarzom z Holandii, a całość odbędzie się na stadionie w Hamburgu. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gdzie i jak oglądać mecz Polska-Holandia? [TELEWIZJA, ONLINE]

Mecze polskiej reprezentacji oglądać będzie można na antenie TVP1 i TVP Sport, oraz online za pośrednictwem platformy Pilot WP, strony internetowej sport.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej TVP. Już od 12:00 natomiast w TVP Sport rozpocznie się studio przedmeczowe, w którym nie zabraknie analiz i komentarzy. Także nieco wcześniej, już od 14:20, studio zostanie uruchomione na antenie TVP 1. Jego prowadzącym będzie Jacek Kurowski, w roli gości pojawią się natomiast Jakub Błaszczykowski, Jakub Wawrzyniak, Artur Wichniarek, Łukasz Piszczek oraz Łukasz Fabiański.

Mecz Polska-Holandia komentować będą Mateusz Borek i Robert Podoliński.

Spróbuj się w quizie o historii Polaków na Euro:

Listen on Spreaker.