Maturzyści odebrali świadectwa. Jednak popandemiczne problemy z nimi zostaną

i

Autor: Pixabay Maturzyści odebrali świadectwa. Jednak popandemiczne problemy z nimi zostaną

Maturzyści odebrali świadectwa. Jednak popandemiczne problemy z nimi zostaną

2021-04-30 15:49

Dzisiaj odebrali świadectwa, teraz przystąpią do matury. Uczniowie ostatnich roczników szkół średnich oficjalnie skończyli edukację. Dyrektorzy szkół podkreślają, że to nie był łatwy czas dla maturzystów. 2 lata temu część zajęć odwołano ze względu na strajk nauczycieli, rok później wybuchła pandemia.

To nie był łatwy czas dla maturzystów

Dziś rozdanie świadectw, a we wtorek - matura. Ostatnie roczniki szkół średnich oficjalnie kończą edukację. A dyrektorzy szkół podkreślają, że to nie był łatwy czas dla uczniów. 2 lata temu strajk nauczycieli, a rok później - pandemia.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

 - Nauczanie zdalne nie jest tym samym, co nauczanie stacjonarne. Nie ma interakcji między uczniami. Nie ma takiej samej interakcji między nauczycielem, a uczniem. To, że widzimy się na ekranie monitora, nie zastąpi tego, gdybyśmy widzieli się w rzeczywistości - mówi wicedyrektor V LO w Warszawie, Maciej Rusiecki.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

Problemy psychiczne uczniów

Po ponad roku nauczania zdalnego u uczniów widoczne są problemy emocjonalne.

- Obserwujemy bardzo duży wzrost uczniów z problemami depresyjnymi. Niestety, samotność, samotność przed komputerem, brak kontaktu z rówieśnikami wpływa bardzo demotywująco na naukę, ale też na naszą osobowość - dodaje Maciej Rusiecki.

Do matury w tym roku przystąpi ponad 270 tys. absolwentów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Maturzyści odebrali świadectwa. Jednak popandemiczne problemy z nimi zostaną