mdm

i

Autor: alg

Biblioteka w której nie musi być cicho! Nowe miejsce na Marszałkowskiej

2021-06-23 14:24

Z niemal 3-letnim poślizgiem, ale w końcu się udało. Na Marszałkowskiej zaczęła działać nowoczesna mediateka. Oprócz blisko trzydziestu tysięcy książek, audiobooków i płyt, na gości czeka mnóstwo innych atrakcji, których nie spodziewalibyście się w klasycznej bibliotece.

Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Miediateka na Marszałkowskiej - w tej bibliotece nie musi być cicho

Od 23 czerwca pod adresem Marszałkowska 55/73 działa nowoczesna Mediateka MDM, ​której nazwa nawiązuje do Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Skrót można także rozwinąć inaczej - Miejsce Dobrych Manifestacji.

"Bardzo nam zależy na zaktywizowaniu mieszkańców, ożywieniu tego centralnego obszaru Warszawy. To miejsce było pechowe dla restauratorów, ale mamy nadzieję, że będzie szczęśliwe dla kultury" - mówi burmistrz dzielnicy Aleksander Ferens.

Możliwości spędzenia czasu w Mediatece nie brakuje. Można tam upiec ciasto, pograć w planszówki, poznać sąsiadów czy popracować w specjalnej "cichej sali". A Ci, którzy wolą posiedzieć w domu, mogą wypożyczyć jedną z ponad 30 tysięcy pozycji.

"Poza książkami, których jest ponad 24 tys., znajdziemy tu czasopisma, płyty audio CD oraz winyle, audiobooki, a także filmy. Do dyspozycji mediatekowiczów są też komputery oraz tablety, a osoby preferujące własne urządzenia mogą korzystać z sieci Wi-Fi rozsianej po całym obiekcie" - mówi dyrektorka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście Anna Stępień.

Mediateka została otwarta z 3-letnim opóźnieniem. Koszt jej powstania to prawie 4,5 mln złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Biblioteka w której nie musi być cicho! Nowe miejsce na Marszałkowskiej