Marek Gołębiewski

i

Autor: https://www.facebook.com/LegiaWarszawa/ Marcel flickr.com2 Marek Gołębiewski

Marek Gołębiewski - kim jest nowy trener Legii Warszawa

2021-10-26 13:50

Czesław Michniewicz pożegnał się z Legią Warszawa. Kadrę wojskowych objął już nowy trener. To Marek Gołębiewski. Kim jest szkoleniowiec, który poprowadzi Wojskowych? Więcej informacji na jego temat znajdziecie w naszym artykule.

Marek Gołębiewski został nowym trenerem Legii Warszawa. Objął tę posadę po zwolnionym w poniedziałek, 25 października, Czesławie Michniewiczu. O pozbawieniu tego ostatniego pracy przy Łazienkowskiej 3, zadecydowała ostatnia, siódma w tym sezonie ekstraklasy, porażka w meczu z Piastem Gliwice. Wojskowy zostali upokorzeni przegrywając 4 - 1. Na pomeczowej konferencji Michniewicz przeprosił kibiców i poprosił o niezadawanie pytań. Nie ulegało wątpliwości, że to jego ostatnie chwile w roli trenera Legii Warszawa. Klub ogłosił decyzję na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Jednocześnie zaprezentowano Gołębiewskiego jako nowego selekcjonera drużyny. Kim jest Marek Gołębiewski i jakie ma osiągnięcia? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Marek Gołębiewski - sylwetka nowego trenera Legii Warszawa

Marek Gołębiewski urodził się 18 maja 1980 roku w Piasecznie. Trenerską karierę zaczynał od pracy z młodzieżówką Pilicy Białobrzeg. Później zajmował się drużynami Escoli Warszawa oraz Ząbkovii, a w 2020 objął Skrę Częstochowa. Z tą ostatnią osiągnął największy sukces - wprowadził klub do I. ligi. To otworzyło mu drzwi do Ekstraklasy.

Pirat drogowy wyprzedzał "na trzeciego" na krajowej 65

Od początku sezonu 2021/22 Marek Gołębiewski prowadził Legię Warszawa II. Teraz staje przed zadaniem wyprowadzenia pierwszej kadry z kryzysu w Ekstraklasie i awansu do fazy zasadniczej Ligi Europy. W tym zadaniu pomagać mu będą Przemysław Małecki oraz Inaki Astiz.

Marek Gołębiewski - jaka jest jego filozofia gry?

W wywiadzie udzielonym tuż po wyborze na trenera Legii serwisowi legia.net, Marek Gołębiewski w kilku zdaniach opowiedział o tym, jaka jest jego trenerska filozofia: - Dzielę piłkę na trzy aspekty - głowa, serce i nogi. Uważam, że obecnie głównym problemem piłkarzy Legii jest kłopot mentalny czyli przestawienie się z gry w Lidze Europy na grę w ekstraklasie. Legia ma bardzo dobrą kadrę, ale czasem w piłce tak jest, jak w Gliwicach, że Emreli strzela w słupek w sytuacji, w której większość z nas trafiłaby do siatki. Taka jest piłka i nie da się wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje.

Pierwszy sprawdzian Gołębiewskiego w roli trenera to mecz ze Świtem Szczecin w ramach Pucharu Polski.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Marek Gołębiewski - kim jest nowy trener Legii Warszawa