Kora hologram

i

Autor: Hologram Kory mat. prom. (ART73/Leia Display)

Kora wraca do koncertowania?! Jak powstał hologram słynnej artystki? [WIDEO]

2020-11-16 21:48

Głośno było już o hologramach między innymi Michaela Jacksona, czy Whitney Houston. Teraz przyszedł czas na polską wokalistkę. Dzięki sztucznej inteligencji "Leia Display" stworzono hologram do jednej piosenki Kory. Jak wyglądały prace nad tworzeniem hologramu?

Tak wygląda grób Kory w drugą rocznicę jej śmierci

Kora Jackowska: Jak powstawał hologram słynnej artystki?

Stworzyli hologram Kory, a teraz myślą o koncertach. Za sprawą sztucznej inteligencji Leia Display stworzono hologram słynnej polskiej wokalistki. Obraz wyświetlany na parze wodnej stworzono za pomocą technologii "Deep Fake" - opartej na sztucznej inteligencji oraz sieciach neuronowych.

Czytaj także: Koncerty tylko dla zaszczepionych na koronawirusa? Szykuje się rewolucja w świecie rozrywki

- Korę zagrała Ola Popławska, która nauczyła się ruchów, my tylko musieliśmy zmienić jej twarz - mówi Daniel Skutela z Leia Displa. - Do tego, żeby tą twarz zamienić zatrudniliśmy technologię, dosyć nową, która potrafi się nauczyć jednej twarzy i tę nauczoną twarz nałożyć na twarz innej osoby. No i tak ten algorytm nauczyliśmy twarzy Kory - dodaje Skutela.

Legendarne polskie piosenki. Pamiętasz ich tekst?

Pytanie 1 z 15
W piosence "12 groszy", ósmy grosik jest dla...

Jak wyglądała praca nad hologramem Kory?

W rolę Kory wcieliła się Aleksandra Popławska. - Oglądałam wszystkie koncerty Kory, żeby ją zagrać jak najlepiej - mówi aktorka. - Starałam się do tego podejść tak rzeczywiście ideologicznie, czyli odzwierciedlić jej osobowość, kobiecość. A z drugiej strony tak technicznie - naśladować jej ruchy, gesty - dodaje Popławska.

Czytaj także: Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Cała Warszawa w tęczowych flagach

Zgodę na udostępnienie wizerunku wokalistki wyraził Kamil Sipowicz, który podkreślał, że dzięki hologramowi powstała szansa na zorganizowanie koncertu Kory.

- Są plany różne. Wielu polskich młodych, świetnych artystów pracuje nad repertuarem Kory. Kto wie, czy ten hologram nie zostanie do wspólnych koncertów wykorzystany. Na razie nie mogę zdradzać szczegółów, bo to wszystko powstaje. Są ciekawe plany i ciekawi artyści - mówi Kamil Sipowiecz.

Na razie hologram wykorzystano do nagrania utworu "Po prostu bądź".

Zobacz wideo:

Źródło: Kora wraca do koncertowania?! Jak powstał hologram słynnej artystki? [WIDEO]