Kładka pieszo-rowerowa

i

Autor: ZDM Kładka pieszo-rowerowa

Kładka pieszo-rowerowa w cenie Mostu Świętokrzyskiego - kwota zablokuje inwestycję?

2021-10-19 14:01

Wiadomo już, ile ma kosztować zbudowanie obiecywanej od długiego czasu Kładki na Wiśle w Warszawie. Pieszo-rowerowa przeprawa przez rzekę może pochłonąć tyle pieniędzy, ile niegdyś wydano na Most Świętokrzyski. O jakiej kwocie mowa? Sprawdźcie w artykule.

Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ma kosztować tyle, ile niegdyś wyniosło wybudowanie Mostu Świętokrzyskiego! Przeprawa, którą oddano do użytku w 2000 roku przeznaczona jest dla samochodów, rowerzystów i pieszych. Jest też dłuższa, niż planowana kładka. Tę zapowiedziano już za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale konkretne działania ruszyły dopiero niedawno. W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich wybrano wykonawcę kładki - firmę Budimiex. Nie wiadomo jednak, czy jej pracownicy wezmą się do pracy, gdyż wydatek może być ponad aktualne możliwości Ratusza. O jakiej kwocie mowa? Poznacie ją w dalszej części artykułu.

Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk

120 milionów za kładkę

ZDM przedstawił cenę planowanej inwestycji. To 120 milionów złotych. To mniej więcej tyle samo, ile kosztowało przygotowanie podstawowego Mostu Świętokrzyskiego. Co ciekawe, ZDM informuje, że oferta Budimexu jest tańsza, niż wcześniej przewidywany koszt budowy kładki - 180 milionów złotych.

Skąd tak wysoka cena? Serwis innpoland.pl wskazuje na rosnące z roku na rok ceny materiałów i pracy. Ratusz chce wybudować kładkę, jednak nie można wykluczyć scenariusza, w którym inwestycja zostanie zawieszona. Taki wydatek jest bowiem bardzo ryzykowny w dobie kryzysów związanych z pandemią koronawirusa. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Na chwile obecną ZDM mówi o zbliżającej się finalizacji projektu. Przeprawa pieszo-rowerowa ma połączyć brzegi Wisły na wysokości ul. Karowej i S. Okrzei.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kładka pieszo-rowerowa w cenie Mostu Świętokrzyskiego - kwota zablokuje inwestycję?