Karty Ucznia do wymiany. Kiedy kończy się ich ważność?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Karty Ucznia do wymiany. Kiedy kończy się ich ważność?

Karty Ucznia do wymiany. Kiedy kończy się ich ważność? Jak złożyć wniosek o przedłużenie?

2021-04-07 18:43

Karty Ucznia do wymiany. To one uprawniają uczniów szkół podstawowych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Ich ważność kończy się dopiero we wrześniu, ale uruchomiono już możliwość składania wniosków o ich przedłużenie. Do kiedy jest ważna Karta Ucznia? Jak złożyć wniosek o jej przedłużenie?

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych. Uprawniają do tego Karty Ucznia wydawane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” –  pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Dzięki temu uczniowie mogą bezpłatnie poruszać się po aglomeracji warszawskiej, nie tylko w drodze do szkoły.

Czytaj także: Mały jelonek błąka się po warszawskim osiedlu. "Przyznać się, komu uciekł?" [ZDJĘCIA]

Karta Ucznia do wymiany: Do kiedy jest ważna?

W tym roku konieczna jest wymiana kart używanych obecnie przez uczniów klas IV-VII. Są to karty ważne do 30 września tego roku. Wniosek o przedłużenie karty należy złożyć do 23 maja.

Czytaj także: Zmiany na rondzie Dmowskiego jeszcze w tym roku! Poprawi się sytuacja pieszych [MAPA]

Karta Ucznia: Jak przedłużyć ważność?

Wymienić kartę i jednocześnie przedłużyć jej ważność można w trzech prostych krokach.

  •  Przygotuj: link do strony internetowej, przez którą złożysz wniosek o przedłużenie ważności karty (link otrzymasz w szkole, do której uczęszcza Twoje dziecko); numer obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcie dziecka. Zdjęcie powinno być legitymacyjne, wykonane w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ono w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200x259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Zdjęcie powinno być aktualne i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
  • Wejdź na stronę internetową, której adres otrzymałeś ze szkoły i wybierz wniosek o przedłużenie Karty Ucznia. Wypełnij wymagane pola, dodaj zdjęcia i wyślij wniosek. Na adres e-mailowy otrzymasz potwierdzenie złożenia wniosku, a później informację o rozpatrzeniu wniosku.
  • Odbierz Kartę Ucznia – po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu – w szkole Twojego dziecka.

Przedłużenie ważności Karty Ucznia jest bezpłatne.

Można także złożyć wniosek w formie papierowej w szkole dziecka. Trzeba tylko pamiętać o dołączeniu do wniosku zdjęcia legitymacyjnego w rozmiarze 3,5x4,5 cm.

Karty Ucznia dla uczniów klas 6-7

Uczniowie klas 6-7 mogą również przedłużyć ważność Karty Ucznia w Punktach Obsługi Pasażerów. W tym przypadku nie trzeba wymieniać karty na nową.

Karty Ucznia dla pierwszaków

Dzieci, które rozpoczną naukę w szkole w roku szkolnym 2021/2022, otrzymają pierwsze Karty Ucznia na początku roku szkolnego. Rodzice mogą złożyć wniosek on-line za pośrednictwem strony internetowej do 23 maja. Link udostępni szkoła, do której będzie uczęszczało dziecko. Karty po weryfikacji danych zostaną wyrobione i dostarczone do szkoły, gdzie będzie można je odebrać.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Najłatwiejsze pytania, jakie można zadać. Jest tak prosto, że nie wybaczysz sobie wyniku gorszego, niż 90%!

Pytanie 1 z 11
Botanicznie pomidor jest:
Raport z Anteny godz. 10
Źródło: Karty Ucznia do wymiany. Kiedy kończy się ich ważność? Jak złożyć wniosek o przedłużenie?