Warszawska karta miejska

i

Autor: pixabay.com / um.warszawa.pl Warszawska karta miejska

KARTA WARSZAWIAKA - ostatni moment na przedłużenie ważności e-hologramu!

2021-09-29 13:09

Ważność e-hologramów upływa trzydziestego września. To ostatnia chwila na ich przedłużenie. Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie i jak można to zrobić.

Warszawska karta miejska daje możliwość wgrania e-hologramu z biletem warszawiaka/warszawianki. Pozwala on na tańsze przejazdy wszystkim mieszkańcom i mieszkankom rozliczającym się z podatków w stolicy. Ale korzyścią dla korzystających z e-hologramu są nie tylko tańsze bilety warszawiaka/warszawianki (normalne i ulgowe) oraz bilety młodego warszawiaka/warszawianki, lecz też zniżki w muzeach, kinach, ośrodkach sportu, kawiarniach, restauracjach, szkołach językowych, a nawet u dentysty. Ważność e-hologramu trzeba jednak przedłużać każdego roku, a koniec września to ostatni moment, by zrobić to w 2021 roku. Gdzie można to zrobić?

Dawid Tomala wychodził sobie złoty medal i sponsora

Gdzie przedłużyć ważność e-hologramu?

Ważność e-hologramów upływa 30 września 2021. Urząd miasta radzi, by skorzystać z możliwości przedłużenia go w jednym z biletomatów stacjonarnych i pojazdowych. Te ostatnie są w autobusach, tramwajach i pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Operacja zajmuje tylko kilkanaście sekund.

Komu przysługuje e-hologram?

Komu przysługuje bilet warszawiaka/warszawianki poświadczony e-hologramem? Prawo korzystania mają mieszkańcy i mieszkanki stolicy rozliczający podatek dochodowy od osób fizycznych za rok 2020 w jednym z warszawskich urzędów skarbowych. Pierwszy e-hologram można uzyskać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, lub dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie urzędu miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: KARTA WARSZAWIAKA - ostatni moment na przedłużenie ważności e-hologramu!