Historyczna decyzja Szwajcarii! Przyjmuje sankcje UE i zamyka przestrzeń powietrzną!

i

Autor: PAP/EPA/FABRICE COFFRINI / POOL

Historyczna decyzja Szwajcarii! Przyjmuje sankcje UE wobec Rosji i zamyka przestrzeń powietrzną!

2022-02-28 15:35

Neutralna Szwajcaria przyjęła wszystkie sankcje wdrożone przez Unię Europejską wobec Rosji. Kraj zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów i zajmie się majtkami oligarchów. Prezydent Ignazio Cassis ogłaszając sankcję powiedział, że „atak Rosji na Ukrainę jest atakiem na wolność, suwerenność, niepodległość i ludność cywilną”. Odniósł się także to wieloletniej neutralności swojego kraju.

Szwajcarska Rada Federalna poinformowała, że przyjmuje wszystkie sankcje, z 23 i 25 lutego wprowadzone przez Unię Europejską wobec Rosji. Szwajcarzy zamkną także przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. To co najmocniej uderzy w Rosjan to potwierdzenie sankcji finansowych. Rada przekazała, że ze skutkiem natychmiastowym majątki tych osób, które już objęte są sankcjami UE, również w Szwajcarii zostaną zamrożone. Nie ominie to Władimira Putina, premiera Michaiła Miszustina i ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa.

CZYTAJ TAKŻE: Obrońcy Wyspy Węży żyją. Marynarka Wojenna Ukrainy: Zostali wzięci do niewoli

Neutralna Szwajcaria wdroży sankcje wobec Rosji

Prezydent Ignazio Cassis jeszcze w niedzielę mówił, że jego kraj najprawdopodobniej pójdzie drogą jaką obrała Unia Europejska. Mówiąc dziś o sankcjach stwierdził, że atak Rosji na Ukrainę jest atakiem na wolność, suwerenność i niepodległość cywilną.

Cassis odniósł się także do neutralności jaką Szwajcaria od wielu lat prezentowała na arenie międzynarodowej. - Wchodzenie w ręce agresora nie jest neutralne - powiedział prezydent.

Miasteczko namiotowe w Przemyślu przy ul. Lwowskiej
Źródło: Historyczna decyzja Szwajcarii! Przyjmuje sankcje UE wobec Rosji i zamyka przestrzeń powietrzną!