galeria komiksu

i

Autor: alg

To jedyne takie miejsce! Na Pradze powstała Galeria Ilustracji i Komiksu!

2021-06-08 14:58

Pierwsze takie miejsce w Polsce i... spełnienie marzeń założyciela. Mowa o galerii Ilustracji i Komiksu, która od kilku dni działa na Pradze Północ. To wyjątkowe miejsce w całości poświęcone jest sztuce komiksu. Można tam zobaczyć unikatowe eksponaty. Na początek wystawa związana z Bogusławem Polchem twórcą między innymi ilustracji do komiksów o Wiedźminie.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Galeria Ilustracji i Komiksu to pierwsze takie miejsce w Polsce. Miejsce od niedawna funkcjonuje na Pradze i bardzo możliwe, że stanie się punktem obowiązkowym na mapie fanów i znawców komiksów. A tych jest w Polsce niemało. Sztuka komiksowa ma w naszym kraju długie tradycje. Wystarczy wspomnieć chociażby o takich kultowych tytułach, jak "Kajko i Kokosz" czy "Thorgal", na których to wychowały się rzesze czytelników i czytelniczek komiksów nad Wisłą. Co oferuje Galeria Ilustracji i Komiksu? W dwóch salkach zwiedzający mogą oglądać nie tylko kolekcjonerskie wydania komiksów, ale także oryginalne plansze, na podstawie których powstawały.

Głównym celem naszej galerii jest to, żeby ludzie mogli zbliżyć się do sztuki, zbliżyć się do komiksu i zobaczyć oryginalne obrazy, unikalne rzeczy związane z wystawą: mamy figurki, mamy statki robione przez modelarza na podstawie komiksów - mówi właściciel galerii Krzysztof Garula.

Bogusław Polch bohaterem pierwszej wystawy

Aktualnie wizyta w galerii to podróż po historii polskiego komiksu. Pierwsza wystawa w tym miejscu jest poświęcona twórczości Bogusława Polcha, który ilustrował między innymi komiksy o Wiedźminie.

Między innymi jest autorem Kapitana Żbika, czy Funky Kovala, mamy tu orginalne plansze właśnie do tego komiksu. Jest też autorem ilustracji do komiksowej adaptacji Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego i to tak naprawdę Polch nadał wygląd Geraltowi - mówi Garula.

Do Galerii Ilustracji i Komiksu można wejść bezpłatnie. To wyjątkowe miejsce znajduje się przy ulicy Mackiewicza na Pradze Północ. Fani i fanki komików muszą je odwiedzić!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: To jedyne takie miejsce! Na Pradze powstała Galeria Ilustracji i Komiksu!