Elon Musk chce wysłać ludzi na Marsa w ciągu 5 lat! Czy to w ogóle możliwe?

i

Autor: freeimages.pl/magda s freeimages.pl/magda s

Elon Musk chce wysłać ludzi na Marsa w ciągu 5 lat! Czy to w ogóle możliwe?

2021-02-03 9:35

Mówi się, że Elon Musk to człowiek, który jest jednym z największych wizjonerów na świecie. Teraz ekscentryczny multimilioner zapowiedział, że ma plan aby ludzie polecieli na Marsa już za 5 lat!

Elon Musk jest człowiekiem, który uznawany jest nie tylko za ekscentrycznego milionera, ale również za wizjonera, który nie boi się wyzwań i nowych rzeczy. Filantrop od lat podkreśla, że jego celem jest podbój kosmosu, a dokładniej Marsa. Jak się okazuje, plan Muska to nie o polecieć na czerwoną planetę za 15 lat, tylko za 5!

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Ludzie polecą na Marsa w ciągu 5 lat? Tego chce Elon Musk

W wywiadzie, którego Elon Musk udzielił 31 stycznia w programie Clubhouse, mogliśmy usłyszeć, że szef Tesli i SpaceX chce bezpiecznie przetransportować ludzi z Ziemi na Marsa w ciągu 5 lat. Na szczęście Musk mierzy siły na zamiary i ma świadomość, że może to być trudne z powodu braku technologii. Jak powiedział miliarder:

To pierwszy raz w trakcie 4 i pół miliarda lat Ziemi, kiedy możliwe jest poszerzenie zakresu życia poza nasza planetę i sprawienie, że zamieszkujemy kilka miejsc jednocześnie. Ludzkość jest orędownikiem życia i to nasza odpowiedzialność, by zapewnić przyszłość stworzeniom ziemskim, nawet jeśli Ziemia zostanie dotknięta katastrofą. Niezależnie, czy z naszej winy, czy z powodów naturalnych - wystarczy popatrzeć na naszą przeszłość, istnieją dowody na kilka masowych zagład.

Czy faktycznie, w ciągu 5 lat Elon Musk wyśle ludzi na Marsa? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak można mu pozazdrościć zaangażowania w temat.

Sonda
Czy rzuciłbyś pracę, gdybyś miał miliardy dolarów?