Dwie duże grupy migrantów przy granicy. Akcja kierowana jest z wozu dowodzenia

i

Autor: Twitter/MON, zrzut ekranu Dwie duże grupy migrantów przy granicy. "Akcja kierowana jest z wozu dowodzenia"

Dwie duże grupy migrantów przy granicy. Będzie kolejny szturm?

2021-11-15 15:51

Co najmniej dwie duże grupy migrantów znajdują się przy granicy Polski z Białorusią. Straż Graniczna informuje, że w najbliższym czasie spodziewa się kolejnej próby masowego forsowania granicy. Jak podkreśla Ministerstwo Obrony Narodowej, akcją kierują białoruskie służby. Znaleziono także prawdopodobne miejsce dowodzenia.

- Straż Graniczna niemal nie odnotowuje już pojedynczych prób nielegalnego przechodzenia z Białorusi na terytorium Polski - mówi Anna Michalska. Zdaniem rzeczniczki tej formacji, służby mają przede wszystkim do czynienia z masowymi próbami sforsowania granicy. Kolejna spodziewana jest na przejściu w Kuźnicy, gdzie zgromadziło się ponad 3 tysiące imigrantów.

Czytaj także: Tłumy migrantów przy przejściu granicznym w Kuźnicy. "Przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy" [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Taktyka na pewno się zmieniła. Są to w zasadzie tylko siłowe forsowania granicy, ale te nasze działania w przypadku tych siłowych prób są skuteczne - podkreśla rzeczniczka. Michalska mówi, że imigranci grupują się przede wszystkim w pobliżu przejścia w Kuźnicy, ok. 60 osób jest też blisko Czeremchy. - Te grupy też są takie tworzone na bieżąco. One się przemieszczają wśród granicy. Część osób przechodzi z tej Kuźnicy gdzieś dalej. W tej chwili o tych dwóch grupach wiemy dużych - podkreśla.

W ciągu ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Ministerstwo Obrony Narodowej podkreśla, że obozowisko, w którym do tej pory znajdowali się migranci jest już puste. Osoby, które się tam znajdowały, pod kontrolą białoruskich migrantów przemieściły się na przejście graniczne w Kuźnicy. MON podkreśla, że akcja jest zaplanowana właśnie przez białoruskie służy i kierowana jest prawdopodobnie z wozu dowodzenia, który znajduje się na tyłach byłego obozowiska migrantów.

QUIZ. Czy masz szósty zmysł?

Pytanie 1 z 9
Jakie są Twoje sny?
Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?
Źródło: Dwie duże grupy migrantów przy granicy. Będzie kolejny szturm?