Decluttering czy odgracanie. Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy ze swojego otoczenia?

i

Autor: Materiały prasowe Najnowszy odcinek "Drogowskazów" jest już dostępny!

Decluttering czy odgracanie. Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy ze swojego otoczenia?

2022-07-15 13:29

Przywiązanie do przedmiotów, akcesoriów to niezwykle interesujące zjawisko. Pewien rodzaj sentymentu do tego typu elementów może jednak powodować, że otaczająca nas przestrzeń stanie się niefunkcjonalna, wręcz zagracona, Jak przejąć nad tym kontrolę i w jaki sposób może w tym pomóc usługa declutteringu? Do odsłuchania najnowszego odcinka “Drogowskazów” zaprasza Aleksandra Galant.

Każdy z nas to zna: kuchenne szuflady z których wysypują się sztućce i przybory do gotowania, szafa, którą trzeba dopchnąć kolanem, żeby powstrzymać lawinę ubrań, czy stryszki, poddasza i piwnice wypełnione wszystkim tak bardzo, że aż strach tam zaglądać. Choć wszystko to brzmi zabawnie, to sytuacja może wymknąć się spod kontroli i przedmioty zajmą przestrzeń nie zostawiając zbyt wiele miejsca dla nas. Ich mnogość osłabia naszą motywację, a każda rzecz jaką weźmiemy do ręki okazuje się "przydasiem" niezbędnym do życia.

Jak poradzić sobie z nadmiarem rzeczy w naszym otoczeniu? Posłuchaj nowego odcinka ‘Drogowskazów”!

Właśnie takie sytuacje pomagają rozwiązać osoby zajmujące sie declutteringiem, czyli swojsko brzmiącym "odgracaniem". Ich zadaniem jest pomóc podjąć decyzję o pozbyciu się części przedmiotów, tych, które uznajemy za niepotrzebne. Doświadczenie takiej współpracy pozwala też uniknąć zagracenia w przyszłości. O swojej pracy na naszej antenie opowie Agnieszka Witkowska Architekt Porządku. Do odsłuchania rozmowy zaprasza Aleksandra Galant.

Listen to "Decluttering czy odgracanie" on Spreaker.