Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży

i

Autor: fot. Renata Kaznowska Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży

Darmowy dziecięcy psycholog w Warszawie! Wizyty bez skierowania

2021-12-14 15:29

W Wawrze powstało Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży. Otwarcie placówki w styczniu, ale już dziś trwają zapisy do psychologów. - To ogromny problem, bo już co piąte dziecko w Polsce ma zaburzenia psychiczne - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Wystawa IPN - stan wojenny

Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Warszawie

W Warszawie ruszyły zapisy do dziecięcych psychologów! Będą przyjmować dzieci za darmo i bez skierowań od lekarzy. Taką usługę zapewni nowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, które powstało w Wawrze przy ul. Błękitnej 36.  Placówka rozpocznie działalność już w styczniu 2022 roku. Szpital ma już podpisany kontrakt z NFZ. Jest wyposażony i gotowy do przyjmowania pacjentów.

- Potrzeby są ogromne. Szczególnie przez pandemię. Ostatni rok to rok nauki zdalnej, izolacji, braku kontaktu z rówieśnikami. Lekarze alarmują, że co piąte dziecko ma dziś zaburzenia psychiczne, a w całej Polsce mamy 400 psychiatrów dla dzieci. To musi się zmienić - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. W placówce będą się mieściły:

  • Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny;
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego;
  • Poradnia Psychologiczna.

Wawerskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży zapewni wsparcie psychiatry, psychologa, w tym psychoterapeutów, oddziaływania terapeutyczne (w tym terapię indywidualną, rodzinną, zajęciową, opiekę psychiatryczną). W placówce będzie można również skorzystać z pomocy pedagoga specjalnego, neurologopedy oraz fizjoterapeuty. Wizyty w ośrodku są bezpłatne i nie wymagają skierowania.

Zapisy i kontakt telefoniczny do placówki: 22 439-93-80, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00.

Czytaj także: Kontrola w szpitalu Bielańskim. Chcą informacji o przerwanych ciążach 

Święta Bożego Narodzenia 2021 - kultowe teksty, które mówi się przy stole

Pytanie 1 z 8
Więcej tego...
Źródło: Darmowy dziecięcy psycholog w Warszawie! Wizyty bez skierowania