Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Czystka w internecie. Setki rosyjskich kanałów usunięto z YouTube

2022-03-15 13:26

Kanał YouTube ogłosił systemowe usuwanie zawartości i kanałów związanych z rosyjską dezinformacją dotyczącą wojny w Ukrainie. Jest to część wcześniejszej inicjatywy podjętej przez tę platformę, na której wcześniej zablokowano kanały Russia Today i Sputnik. Ile kanałów już zablokowano dowiecie się z artykułu.

YouTube kasuje rosyjskie kanały

Przedstawiciele serwisu poinformowali na Twitterze, że „zaprzeczanie, minimalizowanie bądź trywializowanie aktów przemocy” jest niezgodne z polityką tego serwisu. Właściciele platformy YouTube podali również, że podjęta przez nich inicjatywa ma promować wartościowe źródła i przeciwdziałać propagandzie na zlecenie Kremla.

Usuwanie treści łamiących powyższą zasadę już się rozpoczęło. Według danych podanych przez YouTube z serwisu do tej pory usunięto ponad 1 tys. kanałów, z platformy skasowano też 15 tys. materiałów wideo, które zdaniem serwisu zawierały informacje dotyczące m.in. dezinformacji, mowy nienawiści, czy brutalnych treści. Nie są to jedyne restrykcje nałożone na rosyjskich twórców na tym serwisie. YouTube postanowił zablokować dostęp do kanałów rosyjskich mediów na całym świecie. Jest to rozwinięcie wcześniejszej polityki firmy, gdy do tych kanałów blokowano dostęp tylko na terytorium Europy.

Ponadto twórcom z Rosji już wcześniej wyłączono możliwość zamieszania reklam w filmach, a teraz odłączono również wszystkie sposoby monetyzacji materiałów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Czystka w internecie. Setki rosyjskich kanałów usunięto z YouTube