Czym jest czuła męskość? Wyjątkowa rozmowa z Kamilem Błochem i Wojtkiem Mejorem

i

Autor: Materiały prasowe Drogowskazy: czym jest czuła męskość?

Czym jest czuła męskość? Wyjątkowa rozmowa z Kamilem Błochem i Wojtkiem Mejorem

2022-08-12 15:27

Świat jest pełen stereotypów i choć bardzo dużo osób zwraca uwagę na te dotyczące kobiet, to nie mniej jest w społeczeństwie klisz, mówiących o określonym wzorcu męskości. Przekonania te nadal są żywe, pomimo swej ogromnej szkodliwości: badania dowodzą, że mężczyźni wciąż nie chcą rozmawiać o swoich emocjach, co w dłuższej perspektywie ma bardzo przykre stosunki. Nie brak na szczęście facetów, którzy nie boją się przeciwstawiać powszechnie panującym wzorcom - czym jest czuła męskość i dlaczego warto szczególnie zapamiętać ten termin? Zapraszamy na najnowszy odcinek Drogowskazów!

Bywają smutni, szczęśliwi, radośni, odczuwają emocje, czasem chce im się płakać. Nie wstydzą się tego i walczą z ograniczającym wzorcem męskości, który nazywają społeczno-kulturowym gorsetem. Stworzyli pojęcie "czułej męskości" - męskości, którą każdą definiuje zgodnie ze swoimi potrzebami i emocjami. Grupa performatywna "Chłopaki" to kilkunastoosobwa grupa znajomych, która stworzyła dla siebie bezpieczną przestrzeń. Znajduje się w niej miejsce na szczerą, otwartą rozmowę bez oceniania, dotyk, który nie jest seksualny a po prostu czuły i serdeczny, a także rozwój. Stworzyli przełomowy dla wielu odbiorców spektakl "Chcieliśmy porozmawiać o męskości a zostaliśmy przyjaciółmi", nagrywają podcast "Czuła męskość", są obecni w mediach społecznościowych a także współpracują z instytucjami i fundacjami działającymi na rzecz równości.

Drogowskazy: czym jest czuła męskość?

O swojej pracy, rozumieniu męskości, krzywdzącym działaniu stereotypów a także planach na przyszłość, opowiadają Kamil Błoch, trener antyprzemocowy i Wojtek Mejor, niezależny edukator z Grupy Performatywnej "Chłopaki". Do wysłuchania rozmowy zaprasza Aleksandra Galant!

Listen to "Czym jest czuła męskość? DROGOWSKAZY" on Spreaker.