Chwalili się jazdą na masce samochodu w internecie. Policja wjechała na TikToka

i

Autor: materiały prasowe

Chwalili się jazdą na masce samochodu w internecie. Policja "wjechała" na TikToka

2023-03-16 13:40

Może i przez chwilkę zabawa była świetna, ale szybko skończyło się „rumakowanie”. Pamiętacie nieśmiertelne hasło: „Policja? Prosimy przyjechać na Facebooka!” Cóż, może nie na Facebooka, ale na TikTok już tak. Mundurowi za pomocą tego medium społecznościowego złapali kierowcę, który na masce samochodu przewoził kolegów.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją trafili na materiał, gdzie widać wyraźnie kto prowadzi, a kto jedzie na masce pojazdu. Abstrahując od tego, że to zwykła głupota, to dodatkowo zagrożenie dla życia, zdrowia i bezpieczeństwa na drodze. Jak donosi policja kierowca stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za stworzenie zagrożenia, a pasażerowie zostali ukarani mandatami za popełnione wykroczenia.

Żeby było jeszcze „zabawniej” to kierowca przewoził kolegów także w bagażniku. Rajd wesołków miał miejsce w miejscowości Smołdzina.

- 24-letni kierowca usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, przewożenia pasażerów bez wymaganych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do obowiązku ruchu prawostronnego, a także przewożenia zbyt dużej liczby pasażerów – czytamy w komunikacie policji - do sądu trafił już wniosek o ukaranie 24-letniego kierowcy, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, a sąd postanowił zatwierdzić tę decyzje. Wszyscy pasażerowie zostali ukarani mandatami za popełnione wykroczenia.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica