Sklep Carrefour

i

Autor: materiały prasowe Carrefour otworzy się w niedzielę! Związkowcy: „Brak poszanowania godności”

Carrefour otworzy się w niedzielę! Związkowcy: „Brak poszanowania godności”

2021-08-31 9:15

Carrefour chce otworzyć sklepy w niedzielę. Kolejna sieć ominie zakaz handlu w niedzielę i święta, stając się placówką pocztową. Sieć zapowiedziała swoje plany, a te nie spodobały się pracownikom, którzy sprzeciwili się nim. A Carrefour podpisał już umowę z firmą Pointback, dzięki której będzie mógł otworzyć się dla klientów w niedzielę. We wrześniu mają otworzyć się inne sklepy.

O tym, że Carrefour chce otworzyć sklepy w niedzielę poinformował portal wiadomościhandlowe.pl. Podobnie jak Biedronka, Lidl, czy już kilkanaście innych marek, francuska sieć sklepów chce wykorzystać lukę w prawie i stać się placówką pocztową. Polacy, którzy są w większości przeciwni zakazowi handlu w niedzielę mogą się ucieszyć. Za to z pewnością nie ucieszyli się ci, którzy w ostatni dzień tygodnia będą musieli przyjść do pracy. Pracownicy sieci Carrefour zapowiedzi protest. Organizacja NSZZ „Solidarność” wydała oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że plany pracodawcy to brak poszanowania godności pracowników, a także ich prawa do odpoczynki i możliwości spędzania wolnego czasu z rodziną. Według zapowiedzi wrzesień ma być miesiącem, w którym kilka sieci otworzy swoje sklepy także w niedzielę!

Spis treści

  1. Carrefour otwarty w niedzielę! Kolejna sieć omija zakaz
  2. Carrefour otwarty w niedzielę! Pracownicy oburzeni!
  3. Carrefour otwarty w niedzielę! Wrzesień będzie przełomowy

CZYTAJ TAKŻE: Kaufland OTWARTY W NIEDZIELE. Kolejna sieć omija zakaz handlu. Kiedy otworzą sklepy?

Carrefour otwarty w niedzielę! Kolejna sieć omija zakaz

Carrefour to kolejna sieć po takich sklepach jak Kaufland, Biedronka, Delikatesy Centrum, Żabki, czy chociażby Lewiatan, które stają się po części placówkami pocztowymi. Według polskiego prawa, takie obiekty mogą funkcjonować w niedzielę i święta. Francuska sieć sklepów podpisała umowę z firmą Pointback, dzięki której będzie mogła wdrożyć właśnie takie usługi.

Carrefour otwarty w niedzielę! Pracownicy oburzeni!

Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” wydała oficjalne oświadczenie na temat planów sieci. Te zdecydowanie nie spodobały się pracownikom, którzy nie chcą w niedzielę przychodzić do pracy.

- Odebranie pracownikom jedynego dnia wolnego zagwarantowanego przez Ustawę o ograniczenie handlu w niedzielę jest brakiem poszanowania godności pracowników, prawa odpoczynku i możliwości spędzenia tego czasu z rodziną – czytamy w oświadczeniu.

Carrefour otwarty w niedzielę! Wrzesień będzie przełomowy

We wrześniu tego roku sieci, które zapowiedziały zmiany w swoim funkcjonowaniu planują otworzyć placówki. To między innymi właśnie Carrefour, czy Lidl, albo Kaufland.

Huragan spustoszył Luizjanę
Źródło: Carrefour otworzy się w niedzielę! Związkowcy: „Brak poszanowania godności”