Sygnalizacja drogowa

i

Autor: włodi flickr.com Sygnalizacja drogowa

Bemowo: RUCH ULICZNY zmieniony w związku z budową metra - co się zmieni?

2021-06-15 14:55

Szykuje się zmiana organizacji ruchu na budowie metra w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej na warszawskim Bemowie. Co zmieni się w czwartek, 17 czerwca? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Bemowo - zmiana organizacji ruchu ma związek z pracami przy budowie metra w dzielnicy. Aktualnie pod ziemią trwa montaż torowiska, sieci i urządzeń całoliniowych oraz prace kamieniarskie na antresolach i peronach stacji. Na powierzchni ekipa budowniczych stworzyła już docelowy układ zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich wraz z zatoką autobusową. Prace obejmowały budowę chodnika, jezdni i ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich. Ekipy skończyły już swoje działania, dlatego w czwartek, 17 czerwca, około 22:00, kierowcy będą już mogli pojechać po nowej drodze. Na jezdnie wracają też autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Ogródek działkowy

Jakie zmiany w ruchu drogowym?

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, - otwarta zostanie zachodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do Czumy. Oznacza to, że jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) będą mogli pojechać prosto przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę Połczyńskiej. Przywrócona będzie również możliwość skrętu w prawo z ul. Górczewskiej (od strony Lazurowej) w Powstańców Śląskich. Nadal nie będzie można jednak skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym. Kierowcy, którzy będą chcieli pojechać z ul. Górczewskiej w stronę ul. Połczyńskiej, zostaną skierowani na objazd ul. Konarskiego do ul. Powstańców Śląskich. Pod koniec czerwca planowane jest wprowadzenie kolejnej reorganizacji tymczasowego ruchu oraz przywrócenie ruchu tramwajowego w tym rejonie.

Zmiany w komunikacji od 17.06

Zmienia się tez funkcjonowanie komunikacji miejskiej w rejonie zakończonych prac. Na dawne trasy w kierunku przystanków Karolin, Ursynów płn. i Dw. Centralny wracają autobusy linii 112 oraz nocne - N01 i N42. Z trasy objazdowej wciąż będą korzystać autobusy linii 190. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Urzędu Miasta.

Źródło: Bemowo: RUCH ULICZNY zmieniony w związku z budową metra - co się zmieni?