Przemysław Czarnek

i

Autor: PAP/Wojtek Jargiło Przemysław Czarnek

Będą konsekwencje dla nauczycieli i uczelni protestujących! Minister edukacji odbierze im środki?

2020-11-03 14:52

Nowy minister edukacji krytykuje nauczycieli i rektorów uczelni. Chodzi o protesty związane z zaostrzeniem prawa aborcyjnego - po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Minister edukacji zapowiada konsekwencje wobec nauczycieli, którzy - i tu cytat - "narażają dzieci na wojnę ideologiczną i niebezpieczeństwo zdrowotne".

Będą konsekwencje dla nauczycieli protestujących! Minister edukacji odbierze im środki? Przemysław Czarnek krytykuje też rektorów, którzy jego zdaniem - ułatwiają studentom udział w protestach. Chodzi m.in. o godziny rektorskie wprowadzone na niektórych uczelniach. Uczelnie gdańska i wrocławska, które dały wczoraj swoim studentom godziny dziekańskie na Strajk Kobiet, mogą pożegnać się ze środkami na badania - zasugerował minister.

"Totalne nieporozumienie" i "powrót do minionej epoki" - tak nauczyciele komentują działania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Resort ma wyciągać konsekwencje wobec nauczycieli, którzy zachęcali uczniów do udziału w protestach.

Protesty kobiet w Polsce - gdzie kolejne strajki?

Protestujący nie zamierzają odpuścić. Na piątek 30 listopada planowany jest wielki strajk w Warszawie. Pojawiają się kolejne postulaty, a organizatorzy już planują wydarzenia na kolejne dni.

To nie ja pobiłem kobiety
Sonda
Strajk kobiet. Czy popierasz postulaty protestujących?
Źródło: Będą konsekwencje dla nauczycieli i uczelni protestujących! Minister edukacji odbierze im środki?