Festiwal

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne, Balenciaga

Wiadomości

Balenciaga sprzedaje... opaski festiwalowe. Ile trzeba zapłacić za taki gadżet?

Luksusowy dom mody Balenciaga postanowił zacząć sprzedawać bransoletki przypominające opaski festiwalowe. Cena? Zwali Was z nóg!

Balenciaga sprzedaje bransoletki przypominające... opaski festiwalowe

Balenciaga, czyli luksusowy dom mody, który został założony w 1919 roku przez Cristóbala Balenciagę, wypuściła właśnie w świat... opaski na rękę przypominające te, które spotyka się na muzycznych festiwalach. 

Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i w dwóch różnych wersjach cenowych. Pierwszy rodzaj opaski, ręcznie haftowanej ze srebrnym zapięciem, kosztuje 3,5 tys. euro (prawie 15 tys. zł!). Druga opcja, w której zastosowano metaliczną nić, jest droższa o tysiąc euro. 

Måneskin to ostatni duży zespół rockowy?

Opaski wyglądają na zużyte. Specjalnie bowiem zastosowano takie pomysły, aby uzyskać postarzały efekt. 

Ta ręcznie haftowana bransoletka wykorzystuje różne techniki rzemieślnicze znalezione w archiwach Lesage od 1850 roku [...]. Te style haftu, stosowane pojedynczo lub w połączeniu, tworzą szeroką gamę tekstur i efektów, dzięki czemu każdy element jest wyjątkowy i skomplikowany – czytamy w opisie bransoletki na stronie internetowej Balenciagi. 

Co ciekawe: wykonanie takiej opaski zajmuje jeden dzień. Dlatego są one tworzone na specjalne zamówienie przez klientów. 

Oto TOP10 kawałków, które Metallica najczęściej gra na żywo: