Lotnisko im. Fryderyka Chopina

i

Autor: Can Pac Swire flickr.com Lotnisko im. Fryderyka Chopina

AWANTURA na Lotnisku Chopina - estoński dyplomata sprawcą zamieszania

2021-07-12 13:41

W nocy z niedzieli na poniedziałek 12 lipca, na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie doszło do awantury z pasażerem. Mężczyzny nie wpuszczono na pokład samolotu lecącego do Kazachstanu, gdyż nie chciał założyć maseczki. Jak się później okazało, posiadał paszport dyplomatyczny! Więcej na ten temat w artykule.

Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie - awantura na terenie portu lotniczego miała miejsce w nocy z niedzieli 11.07 na poniedziałek 12.07. Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował serwis RMF 24. Chodziło o mężczyznę, który chciał się dostać do samolotu lecącego do stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtanu. Nie pozwoliła mu na to obsługa. Powodem miał być brak maseczki. Mężczyzna nie chciał jej założyć, choć wymagają tego przepisy bezpieczeństwa. Pasażer miał być agresywny, więc nie obyło się bez pomocy funkcjonariuszy Służby Ochrony Lotniska, którzy wyprowadzili go ze strefy wylotów i powiadomili policję. Po przyjeździe mundurowych okazało się, że awanturujący się pasażer jest dyplomatą!

Podłoga z żywicy. Jak wygląda? Ile kosztuje?

Ambasador Estonii winny zamieszania

Policji, która przyjechała na miejsce, mężczyzna pokazał paszport dyplomatyczny. Okazało się, że jest on ambasadorem Estonii w Kazachstanie. Podczas kontroli był już spokojny. Ze względu na to, że był dyplomatą, nie przebadano go na obecność alkoholu w organizmie. Po spisaniu danych pozwolono mu opuścić lotnisko. Samolot odleciał bez niego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: AWANTURA na Lotnisku Chopina - estoński dyplomata sprawcą zamieszania