Antoni Gucwiński

i

Autor: KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News

Antoni Gucwiński: wiek, dzieci, gdzie mieszkał, życiorys. Kim był?

2021-12-08 14:35

Świat obiegła smutna informacja. W wieku 89 lat zmarł Antoni Gucwińcki, wieloletni dyrektor wrocławskiego zoo. Razem ze swoją żoną tworzył bardzo popularny program "Z kamerą wśród zwierząt", który był emitowany przez 32 lata w polskiej telewizji. Informacja o jego śmierci została potwierdzona przez prezydenta Wrocławia.

Antoni Gucwiński: wiek, dzieci, gdzie mieszkał, życiorys. Kim był? To smutny dzień dla Wrocławia. Zmarł Antoni Gucwiński, wieloletni dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Razem ze swoją żoną tworzył popularny program przyrodniczy "Z kamerą wśród zwierząt". Gucwiński był współautorem wielu popularnych publikacji naukowych oraz laureatem Orderu Uśmiechu w 2003 roku. W wieku 89 lat zmarł we Wrocławiu, a wiadomość o jego śmierci została przekazana na Twitterze przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka.

Zmarł Antoni Gucwiński. Twórca "Z kamerą wśród zwierząt"

Antoni Gucwiński - kim był?

Antoni Gucwiński był polskim doktorem nauk weterynaryjnych, zootechnikiem i wieloletnim dyrektorem Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu w latach 1966-2006. Poza działalnością we wrocławskim zoo, był również dziennikarzem i twórcą programów telewizyjnych w TVP.

Antoni Gucwiński - wiek

Urodził się 24 sierpnia w 1932 r. w Porębie Małej i zmarł 8 grudnia 2021 r. we Wrocławiu. Antoni Gucwiński miał 89 lat, a informacje o jego śmierci przekazał do mediów prezydent Wrocławia - Jacek Sutryk.

Antoni Gucwiński - dzieci

Razem ze swoją żona Hanną Gucwińską był przez 65 lat, ale małżeństwo nie doczekało się dzieci.

Antoni Gucwiński - życiorys

Doktor Gucwiński urodził się w Porębie Małej, ale do liceum uczęszczał już w Nowym Sączu. Po roku nauki zdecydował się na przeniesienie do Technikum Hodowlanego w Nowojowej. Ukończył Wyższą Szkołę Rolniczą w Krakowie i został inżynierem zootechniki. Po latach edukacji został badaczem we wrocławskim zoo. Studiował również weterynarię na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, która w 2001 roku przyznała Gucwińskiemu doktorat honoris causa. W 1962 roku ożenił się z Hanną Gucwińską, a 4 lata później został dyrektorem zoo we Wrocławiu. Poza karierą w ogrodzie zoologicznym opublikował prawie 100 artykułów naukowych i wydał 18 książek. Wspólnie ze swoją żoną prowadził program "Z kamerą wśród zwierząt", który cieszył się wielką popularnością na kanale TVP.

Antoni Gucwiński - gdzie mieszkał?

Antoni Gucwiński razem ze swoją żoną mieszkał we Wrocławiu.

Źródło: Antoni Gucwiński: wiek, dzieci, gdzie mieszkał, życiorys. Kim był?