Drogowskazy

i

Autor: Eska ROCK

Agnieszka i Mariusz Kępka - o potrzebie pomocy. Rozmowa z buddystami, przygotowującymi posiłki dla osób potrzebujących

2022-08-19 11:22

W obecnych czasach, gdy człowiekiem rządzi pęd ku kolejnym dobrom, doznaniom, krokom w karierze, a to wszystko oparte jest na myśli tylko i wyłącznie o samym, czy samej sobie, warto się na chwilę zatrzymać i pomyśleć o tym, jak można pomóc innym. Wyjątkową formę wsparcia oferują Agnieszka i Mariusz Kępka - buddyści z organizacji Gy Dziung Norbu. O tym, w jaki sposób pomagają potrzebującym na Dworcu Wschodnim opowiadają w najnowszym odcinku “Drogowskazów”. Na odcinek zaprasza Aleksandra Galant!

W ciągu kilkunastu lat, przy pomocy bliskich oraz osób które chcą zrobić coś dobrego, Agnieszka i Mariusz Kępka, buddyści z organizacji Gy Dziung Norbu, zawieźli na Dworzec Wschodni ponad 60 tysięcy posiłków. Wegańskie dania, przygotowane z odruchu serca, trafiają do przebywających tam potrzebujących: to bezdomni, chorzy, uzależnieni od alkoholu i narkotyków. Jak powtarza małżeństwo, nie wybierają komu niosą pomóc. Mają nadzieję, że przygotowane przez nich posiłki pomogą im uporać się z problemami. Dla potrzebujących, ich przyjazdy na Dworzec Wschodnich są drugą szansą. Jeden z mężczyzn który korzystał z ich pomocy, dziś sam wspiera ich w przygotowaniu potraw dla potrzebujących.

Drogowskazy o Agnieszce i Mariuszu Kępce. 60 tys. wegańskich posiłków dla potrzebujących.

O potrzebie niesienia pomocy, wspierania bliskich, umiejętności dbania o siebie, emocjach towarzyszących przyjazdom na dworzec a także społecznym odbiorze problemu bezdomności, opowiadają w rozmowie z Aleksandrą Galant Agnieszka i Mariusz Kępka.

Listen to "O Agnieszce i Mariuszu Kępce. 60 tys. wegańskich posiłków dla potrzebujących. [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.