8 marca Kamienica jest Kobietą!

i

Autor: Materiały prasowe Atrakcje z okazji Dnia Kobiet w Teatrze Kamienica

8 marca Kamienica jest Kobietą! Atrakcje z okazji Dnia Kobiet w Teatrze Kamienica

2024-02-28 10:12

Dwie niezwykłe osobowości, niepowtarzalne artystki i inspirujące kobiety – Wiera Gran i Hanka Bielicka. Dwie wytrawne kreacje aktorskie – Justyny Sieńczyłło i Aldony Jankowskiej. 8 marca Teatr Kamienica celebruje kobiecość spektaklami “Wiera Gran” i “Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka”. Przygotowano także wiele dodatkowych atrakcji.

Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

Ona – pełna temperamentu, zawsze w trasie i zawsze w centrum uwagi. On – introwertyczny, bezustannie w swoim krakowskim gabinecie, w cieniu gwiazdy. Razem śmieją się, kłócą, tworzą przez prawie trzydzieści lat – i to wszystko przez telefon… Historia Hanki Bielickiej oraz Bogdana Brzezińskiego, autora jej monologów i wieloletniego przyjaciela, stała się inspiracją spektaklu powstałego na 35-lecie pracy artystycznej Aldony Jankowskiej, dla której legendarna artystka jest wzorem. Przedstawienie otrzymało Nagrodę Publiczności na tegorocznym 17. Katowickim Karnawale Komedii.

“Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” – 8 marca 19.30.

Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #21

Wiera Gran

Mistrzowska rola Justyny Sieńczyłło w najdłużej granym spektaklu Teatru Kamienica w reżyserii Barbary Sass. Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była niezwykłą kobietą – piękną, zdolną i pełną pasji. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość życia  zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo. Za rolę w spektaklu "Wiera Gran" Justyna Sieńczyłło została nominowana do Feliksów Warszawskich w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca”. Sztuka została wyróżniona w prestiżowym rankingu "Najlepsza, najlepszy, najlepsi"  Miesięcznika "Teatr".

“Wiera Gran” – 8 marca 19.00.

Spotkaj się z aktorami

Po spektaklach Teatr zaprasza Widzów na spotkania z aktorami. Pojawi się rozmowa o kobiecości, o tym, jakim wyzwaniom muszą sprostać kobiety współcześnie i w czasach Wiery Gran oraz Hanki Bielickiej, co to znaczy być silną kobietą. A przede wszystkim mamy nadzieję, że te spotkania zainspirują odwiedzające nas Kobiety do tego, by sięgać po marzenia nawet wbrew przeciwnościom. Bo być prawdziwą kobietą to znaczy być tym, kim się chce!

Spotkania będą także unikalną okazją do uściśnięcia ręki artystom, wzięcia autografu i zrobienia sobie zdjęcia z aktorami w scenografii spektaklu.

Kolacja przed spektaklem

Głodni czegoś więcej niż tylko wrażenia? Przed spektaklem, o 17.30, Teatr Kamienica zaprasza na elegancką kolację w Piwnicy Warsza. Do wyboru są trzy smakowite opcje menu (w tym jedna wegetariańska), a każdy zestaw składa się z przystawki, dania głównego oraz deseru i napoju do wyboru. Liczba miejsc ograniczona!

Zarezerwuj kolację!

Przygotowano jeszcze więcej niespodzianek, o których będzie się można przekonać na miejscu. Zapraszamy do wspólnej celebracji kobiecości. 8 marca Kamienica jest Kobietą!

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?