Maneskin

i

Autor: Gabriele Giussani

Zwycięzcy Eurowizji 2021 wyprzedzili Metallikę i U2! Fani w szoku

2021-06-17 13:00

Eurowizja 2021 okazała się niesamowitą trampoliną dla włoskiego zespołu rockowego Maneskin. Zwycięzcy konkursu odnoszą niesamowite sukcesy nawet poza Europą. Pokonali już kilka rekordów. Teraz przyszedł czas na kolejny. Udało im się wyprzedzić tak legendarne zespoły jak Metallica czy U2. W czym są od nich lepsi?

Eurowizja 2021 okazała się źródłem wielu nowych talentów, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Najlepiej poradzili sobie jednak zwycięzcy konkursu, czyli zespół rockowy Maneskin. Ich występ szybko zdobył dziesiątki milionów wyświetleń. Dodatkowo podbili platformy streamingowe i to nie tylko zwycięską piosenką. Ich ostatnia płyta znalazła się w gronie czterech najchętniej słuchanych albumów na świecie. Wyprzedzili ich jednie Olivia Rodrigo, Dua Lipa i Justin Bieber. Maneskin pojawili się także w prestiżowych notowaniach magazynu Billboard. Zaledwie kilka tygodni po wygranej Eurowizji 2021 stali się najchętniej słuchanymi zwycięzcami konkursu w całej historii jego istnienia. Teraz udało im się dokonać kolejnego rekordu. Co udało im się osiągnąć?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Maneskin przegonili Metallikę i U2

Maneskin pokonali legendarne zespoły. Mowa o nowym rekordzie w aplikacji streamingowej Spotify. To właśnie tam przebili Metallikę i U2. Maneskin w czerwcu 2021 mają już prawie 18 milionów słuchaczy. Tym samym U2 zostało w tyle z 17,4 milionami, a Metallica z 17,2 milionami odbiorców.

Maneskin - kim są, piosenki, członkowie, X Factor

Zespół Maneskin powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Rok po założeniu Maneskin wystąpili we włoskiej wersji programu X Factor, gdzie zajęli drugie miejsce. Ich najpopularniejsze piosenki to Zitti e buoni, I Wanna Be Your Slave, Coraline, Chosen, Torna a casa, L'altra dimensione i Vent'anni.

Źródło: Zwycięzcy Eurowizji 2021 wyprzedzili Metallikę i U2! Fani w szoku