Jak wygląda prędkość światła? NASA wyjaśnia to prostą animacją

i

Autor: Jak wygląda prędkość światła? NASA wyjaśnia to prostą animacją/screen: youtube.com/user/jayphys85

Zdjęcie NASA, które zachwyciło cały świat! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

2021-05-11 10:05

NASA nie przestaje nas zaskakiwać kolejnymi zapierającymi dech w piersiach fotografiami. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że praktycznie równo co tydzień do sieci trafiają kolejne magiczne fotografie, które pokazują nam bezkres komosu. Jednak ta najnowsza, którą za chwilę zobaczycie przez wielu naukowców została okrzyknięta mianem najbardziej kolorowej i jednej z najciekawszych jakie wykonano do tej pory. Koniecznie musicie to zobaczyć na własne oczy!

Zapewne termin mgławica Koński Łeb niewiele Wam mówi, dlatego też warto przyjrzeć się zdjęciu, która nie tylko wprawia większość osób je oglądających w osłupienie, ale też daje do prowokuje do tego by zastanowić się jak małą, pomimo swej wielkości, planetą jest Ziemia w odniesieniu do reszty wszechświata, a nawet samej drogi mlecznej.

Zdjęcia NASA - Koński Łeb w Mgławicy Oriona

Najnowsze zdjęcia wykonane przez NASA przedstawiają tzw. Koński Łeb w Mgławicy Oriona. Koński Łeb to najdalej jednak z najbardziej rozpoznawalnych mgławic w całym gwiazdozbiorze. Właśnie tam znajduje się konstelacja Oriona, czyli zdefiniowany obszar na sferze niebieskiej ustalony i ustanowiony oraz tak nazwany przez Międzynarodową Unię Astronomiczną.

KOŚCIÓŁ Z KOSMICZNĄ TECHNOLOGIĄ NASA ANTYWIRUSOWĄ

Badacze z NASA tym razem postanowili zaskoczyć nas na Facebooku. Dotychczas jednym z ich ulubionych kanałów komunikacji z fanami kosmicznych odkryć był serwis YouTube. Tym razem jest jednak inaczej.

Zdjęcia NASA na Facebooku robi wrażenie

Zdjęcia NASA na Facebooku robi wrażenie nie tylko ze względu na technikę wykonania tej konkretnej fotografii, ale też ilość barw i odcieni, które możemy dostrzec przyglądając się bliżej i dłużej tej kliszy. na pierwszym planie widzimy różowe i bajkowe smugi wodoru, a tuż za nimi ciemne smugi - prawie czarnego - pyłu kosmicznego! Internauci są zachwyceni zdjęciem i dają temu wyraz w tysiącach komentarzy publikowanymi pod postem opublikowanym NASA na oficjalnym fanpage agencji.

Sonda
Co sądzisz o najnowszym zdjęciu NASA?