Praca

i

Autor: Pixaby

quizy

Zawody z PRL-u - czy wiesz, czym zajmował się kaowiec? Rozwiąż quiz

2024-06-27 15:13

Mówi się, że w życiu jest wiele elementów stałych i tych mniej stałych. Do pierwszej grupy od dawna zaliczana jest praca, czyli coś, dzięki czemu człowieka w ogóle stać na życie. Czasy jednak się zmieniają i bywa, że niektóre zawody z czasem zmieniają nazwy albo nawet zanikają. Wiele takich zajęć, ważnych w czasach PRL-u, dziś już nie występuje. Czy znasz zawody z dawnych lat?

Najpierw człowiek chodzi do szkoły, gdzie marzy o tym, by w końcu stać się "wolnym" i pójść do pracy. Cały proces edukacji nastawiony jest na to, by każdy z nas znalazł sobie jakiś kierunek, zawód, którym będzie się w życiu zajmował. Tych jest nieskończenie wiele, dotyczą różnych kategorii, dziedzin, mają różną formę, tryb, są bardziej nastawione na myślenie, inne zdecydowanie mocniej na pracę fizyczną, o niektórych mówi się, że są szczególnie ważne społecznie, a o innych, że w sumie to mogłyby nawet nie istnieć. Świat się zmienia, różne rzeczy w różnych czasach postrzega się jako istotne, a więc także wymagające specjalistów w danych dziedzinach. Dziś będą to na przykład pracownicy i pracowniczki takich branż, jak medycyna, programistyka, biotechnologia czy nowe technologie.

Najwięksi amanci PRL. Historia z Koprem

Zawody w dawnej Polsce - rozwiąż quiz!

Jedne zawody się pojawiają, inne znikają na zawsze. Wiele zajęć z czasów PRL-u dziś już nie występuje, a nazwy ich wykonawców i wykonawczyń wielu i wiele mogą nic nie powiedzieć. Czy znasz zawody typowe dla dawnych lat? Rozwiąż quiz!

Zawody z czasów PRL-u. Sprawdź w quizie, czy wiesz, czym zajmował się kaowiec?

Pytanie 1 z 10
Rusycysta - czyli właściwie kto?
Listen on Spreaker.