“Zakonnica 2” nadchodzi. Kiedy premiera spin-offu “Obecności”?

i

Autor: Warner Bros. Pictures “Zakonnica 2” nadchodzi. Kiedy premiera spin-offu “Obecności”?

Horrory

“Zakonnica” powraca, by ponownie nas przerazić. Są pierwsze kadry z sequela głośnego horroru

2023-05-31 11:48

Pamiętacie Zakonnicę z “Obecności 2”, prawda? Przerażające straszydło w habicie porządnie wystraszyło widzów i choć solowe przygody Valaka okazały się być – eufemistycznie rzecz ujmując – niezbyt satysfakcjonujące, studio Warner Bros. wciąż wierzy w spin-off opowieści o Warrenach. “Zakonnica” powróci więc w sequelu, a pierwsze kadry wyglądają… naprawdę creepy.

“Zakonnica” to ten wcale nie tak rzadki przypadek horroru, który z założenia nie miał prawa się nie udać. A jednak. Demon, który wcześniej zmroził nam krew w żyłach, nie wystarczył, by film Corina Hardy’ego uznać za udane przedsięwzięcie. Teraz stery przejął jednak Michael Chaves, który powołał wcześniej do życia “Obecność 3” i “Klątwę La Llorony”. Czy nowy reżyser przywróci Valak dawną świetność, a “Zakonnica 2” zmyje plamę wstydu pozostawioną przez część pierwszą? Przekonamy się już wkrótce, tymczasem rzućcie okiem na pierwsze kadry z filmu.

“Zakonnica” powraca – kiedy premiera kontynuacji głośnego horroru?

Pierwsza odsłona “Zakonnicy” rozgrywała się w rumuńskim klasztorze w 1952 roku. Akcja sequela wciąż trzymać się będzie podobnych ram czasowych, jednak tym razem zawędrujemy do Francji. W roli głównej powróci Bonnie Aarons jako Valak, a na ekranie towarzyszyć jej będą między innymi Taissa Farmiga, Anna Popplewell, Jonas Bloquet, oraz debiutująca w uniwersum “Obecności” gwiazda “Euforii” i “The Last of Us” – Storm Reid.

Premierę filmu “Zakonnica 2” wyznaczono na 3 listopada 2023 roku.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: “Zakonnica” powraca, by ponownie nas przerazić. Są pierwsze kadry z sequela głośnego horroru