Yellowstone, sezon 5B: premiera jeszcze w tym roku! Co z Kevinem Costnerem?

i

Autor: Paramount Yellowstone, sezon 5B: premiera jeszcze w tym roku! Co z Kevinem Costnerem?

Serialowe powroty

“Yellowstone” wraca z sezonem 5B. Kiedy zobaczymy ostatnie odcinki i co z Kevinem Costnerem?

2024-05-24 20:39

“Yellowstone” to jeden z najbardziej cenionych seriali ostatnich lat, który zakończy się przedwcześnie, między innymi za sprawą głośnego odejścia głównego aktora, Kevina Costnera. Czy jego bohater pojawi się w ostatnich odcinkach? Kiedy odbędzie się premiera finału? Już tłumaczymy…

Yellowstone – o czym opowiada serial?

“Yellowstone” to kronika rodziny Duttonów, posiadaczy największego ranczo w Stanach Zjednoczonych. Pośród zmiennych sojuszy, niewyjaśnionych morderstw, zadanych ran i ciężko wypracowanego szacunku, właściciele są w konflikcie z przygranicznymi sąsiadami – rozrastającym się miastem, rezerwatem Indian oraz pierwszym parkiem narodowym Ameryki.

Twórcą serialu jest nominowany do Oscara Taylor Sheridan (“Wind River”, “Sicario”), który to właśnie miał pokłócić się z Kevinem Costnerem – odtwórcą głównej roli i jednym z producentów wykonawczych – co poskutkowało odejściem tego drugiego z produkcji. Jak scenarzyści wybrną z tej sytuacji?

SPRAWDŹ TEŻ: Marvel zapowiada kolejny spin-off “WandaVision”. Fani: “nikt tego nie obejrzy”

Yellowstone – czy Kevin Costner pojawi się w finale?

Choć przez ostatnie miesiące po mediach krążyły pogłoski jakoby Kevin Costner chciał wrócić do “Yellowstone”, wygląda na to, że nic z tego. Zdjęcia do sezonu 5B ruszyły bowiem w maju, zaś aktor promuje obecnie w Cannes swój nowy film “Horyzont”, a tuż po festiwalu ma wejść na plan jego drugiej odsłony. Co więcej, w wywiadzie dla GQ Costner opowiedział o rozwiązaniu, jakie zaproponował twórcom “Yellowstone” – by zwyczajnie uśmiercili jego bohatera.

Usłyszałem od nich, że nie mamy żadnego zakończenia, więc im powiedziałem: “No cóż, jeśli chcecie mnie zabić, jeśli chcecie zrobić coś takiego, to mam tydzień zanim zacznę [kręcić “Horyzont” – przyp. red.]. Zrobię, co zechcecie”.

Czy mamy zatem spodziewać się rychłego zgonu Johna Duttona? Tego nie wiemy na pewno, pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę finałowych odcinków.

Yellowstone, sezon 5B – premiera jeszcze w tym roku. Kiedy zobaczymy ostatnie odcinki?

… a te ukażą się jeszcze w tym roku. Choć dokładnej daty premiery brak, potwierdzono, że sezon 5B ukaże się w listopadzie 2024 – w Polsce równo z debiutem amerykańskim. Krążą też pogłoski, że finałowa odsłona “Yellowstone” może liczyć więcej odcinków niż jej poprzednicy, ale to wciąż nic pewnego.

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Aktorzy, do których WSZYSCY stracili szacunek | To Się Kręci #32
Źródło: “Yellowstone” wraca z sezonem 5B. Kiedy zobaczymy ostatnie odcinki i co z Kevinem Costnerem?