Wrocławskie LESS IS LESSIE w duecie z MICHAŁEM WOJTASEM (Amarok)

i

Autor: Matriały prasowe

Wrocławskie LESS IS LESSIE w duecie z MICHAŁEM WOJTASEM (Amarok)

2021-02-15 11:50

Do wydania niezwykłego debiutanckiego studyjnego albumu wrocławskiej grupy Less Is Lessie został miesiąc. Grupa opublikowała nowy singel „Blue Steel (Less Is More)” z gościnnym udziałem Michała Wojtasa z projektu Amarok.

Less Is Lessie o albumie “The Escape Plan”:

„Od samego początku inspirował nas Wrocław - miasto w którym mieszkamy i tworzymy. Dlatego pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny. Proponujemy słuchaczom spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu - dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego dodaliśmy warstwę muzyczną, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku.

Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z rockowym pazurem”.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Zespół Less Is Lessie rozpoczął działalność w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego występu ukazała się w sierpniu 2016. Fragmenty wydarzenia dostępne są także w formie klipów wideo w serwisie YouTube. Na początku 2018 roku muzycy wydali swój pierwszy w pełni studyjny singiel “Blackout”, który miał radiową premierę w lipcu 2018 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Piotra Kaczkowskiego “Mini Max”.

Osiągnięcia muzyczne:

Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, support dla Tides From Nebula; Scena Konkursowa  SLOT Art Festiwal 2017 - 1 miejsce; Jeleniogórska Liga Rocka - finał; AEStrada, Konkurs Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku 2017  - finał; Kino Nowe Horyzonty 2016 - autorski koncert "Na Dużym Ekranie"; Muzyczna bitwa Radia Wrocław 2016 - półfinał; Neuro Music 2016 - finał, eliminacje do Asymmetry Festiwal.

 

  • Weronika Kowal - skrzypce, klawisze
  • Maciej Janiszewski - gitara basowa
  • Filip Kozak - śpiew, klawisze, programowanie
  • Emil Madaliński - gitara
  • Konrad Mikołajczyk - perkusja