„Włatcy Móch” wracają po ponad dekadzie! Co wiadomo o nowych odcinkach?

i

Autor: Screen z YouTube/Włatcy Móch Wielki powrót serialu "Włatcy Móch"!

wielki powrót!

„Włatcy Móch” wracają po ponad dekadzie! Co wiadomo o nowych odcinkach?

2024-07-03 9:45

"Włatcy Móch" to z pewnością jedna z tych produkcji, której mało kto nie zna. Komiczne i mroczne przygody czwórki uczniów podstawówki, ich kolegów i koleżanek, nauczycielki i pani Higienistki swego czasu biły rekordy popularności. Emisja serialu zakończyła się w 2011 roku, a teraz, po ponad dekadzie, projekt został wznowiony!

Włatcy Móch to jeden z najbardziej znanych polskich seriali animowanych, przeznaczonych dla tej nieco starszej publiczności. Choć produkcja opowiada o losach ośmioletnich uczniów Szkoły Podstawowej im. Batalionu Zośka - Anusiaku, Konieczko, Maślanie i Czesiu oraz ich kolegach, koleżankach, Pani Frał i pani Higienistce, to nie miała ona nic wspólnego z niewinnością. Wulgarny język, drastyczne, niekiedy brutalne i obsceniczne sceny oraz tematy, poruszane w konkretnych odcinkach spowodowały, że serial dedykowany był dla widzów od 16. roku życia.

Produkcja, której pomysłodawcą, twórcą, głównym reżyserem, autorem scenariusza, montażystą i głosem postaci Czesia był Bartek Kędzierski, wzbudziła bardzo duży rozgłos i cieszyła się sporą popularnością. Pierwszy odcinek Włatców Móch wyemitowany został 14 listopada 2006 roku na antenie TV4, ostatni zaś 4 grudnia pięć lat później. Ostatecznie przez ten czas powstało dziewięć serii, na które złożyło się 127 odcinków. W 2010 roku zaś powstała wersja kinowa serialu - Włatcy móch: Ćmoki, czopki i mondzioły, Gdy wydawało się, że mało kto już pamięta o Czesiu, Anusiaku, Maślanie i Konieczko, bohaterowie powrócą na mały ekran!

Dlaczego postacie z bajek mają żółty kolor? | To Się Kręci #14

Wielki powrót kultowej animacji!

Wraz z początkiem lipca stacja TV4 poinformowała, że przygotowuje się do emisji nowych odcinków Włatców Móch! Serial w premierowej odsłonie powróci na antenę już od 8 września, a kolejne odcinki (w dniu pierwszej emisji pokazane zostaną dwa) pokazywane będą co niedzielę o godzinie 20:00.

To jednak nie koniec! W ramach przypomnienia, już od niedzieli 7 lipca TV4 będzie pokazywać powtórki poprzednich odcinków animacji - dwa epizody będą puszczane w każdą niedzielę wakacji od godziny 20:00, w soboty od północy zaś emitowane będą ich wersje reżyserskie bez cenzury.

Oto czołówki znanych animacji z lat 80-tych i 90-tych: