Paweł Kukiz

i

Autor: Agencja WBF Paweł Kukiz

Więcej z tantiem czy z polityki? Oto zarobki Pawła Kukiza!

2021-06-01 13:27

Paweł Kukiz nadal wywołuje skraje emocje u swoich zwolenników, ale też oponentów. Muzyk począwszy od 2015 roku zasiada w parlamencie, a co za tym idzie praktycznie w ogóle nie koncertuje. Mimo wszystko nadal na jego bankowe konto wpływa nie mała suma i nie jest to partyjna subwencja. Lider zespołu Piersi wielokrotnie podkreślał, że nie idzie do polityki dla pieniędzy, bo gdyby tak było, to poświęciłby swój czas muzyce.

Jednego Pawłowi Kukizowi nie można odmówić - do polityki wszedł z prawdziwym przytupem! najpierw jako kandydat na prezydenta Polski, a później porzucając życie rockmana, już jako lider Kukiz'15.

Ile zarabia Paweł Kukiz?

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym ile zarabia rockman-polityk Paweł Kukiz. Teraz dzięki jego oświadczeniom majątkowym znamy dokładne sumy jakie trafiają na jego konto. Lider formacji Piersi co miesiąc otrzymuje 9 800 złotych - to samo uposażenie poselskie. Oprócz tego zdecydowana część parlamentarzystów, pod warunkiem, że nie wykonują oni jakiejkolwiek działalności pozaparlamentarnej, otrzymuje kwotę 2 500 złotych brutto.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: Rzucę mandatem jeśli nie spełnią moich postulatów

Z najnowszego oświadczenia Pawła Kukiza dowiadujemy się, że ten za swoja pracę w parlamencie zainkasował kwotę nieco ponad 120 tysięcy złotych. Gdyby jednak porównać tę sumę z kwota jaką otrzymuje z tytułu tantiem - okaże się, iż ta druga jest znacznie wyższa.

Paweł Kukiz - ile aktualnie zarabia z tantiem?

Ile aktualnie zarabia z tantiem Paweł Kukiz nie jest już tajemnicą. W chwili gdy zdecydował się na oficjalne zawieszenie swojej muzycznej działalności, stan jego konta powiększył się o około 200 tysięcy złotych z tytułu należnych mu tantiem. Muzyk pomimo prowadzenia działalności politycznej zdecydował się wydać płytę Wyspa zielona, al zrobił to wówczas pod szyldem Kukiz&Perverados. Z opublikowanych oświadczeń jasno wynika, że dla Pawła Kukiza znacznie bardziej opłacalna jest działalność muzyczna, z której po prostu zarabia zdecydowanie więcej. Warto zwrócić uwagę na to, że dochód 57-latka z tantiem systematycznie maleje - dla przykładu w 2015 roku wynosił ponad 320 tysięcy złotych, a aktualnie kwota ta wynosi około 200 tysięcy złotych.

Sonda
Paweł Kukiz - powinien wrócić do muzyki, a może zostać w polityce?