Samolot koncepcyjny

i

Autor: CANVA Samolot koncepcyjny

W mgnieniu oka z Warszawy do Krakowa? Pierwszy taki samolot!

2021-06-02 12:18

Dosłownie w mgnieniu oka z Warszawy do Krakowa - to aktualnie utopijna wizja, ale wiele wskazuje na to, że jeśli prace amerykańskich naukowców pójdą sprawnie, ta może się ziścić w najbliższym czasie. cały czas trwają prace przy konstrukcji naddźwiękowego samolotu, który miałby sprawić, że podróż pomiędzy Los Angeles do Tokio zajmie godzinę. Inżynierowie są na naprawdę dobrej drodze do sukcesu, a ich wynalazek z pewnością zrewolucjonizowałby branżę lotniczą.

Venus Aerospace rozpoczęło prace na skonstruowaniem i produkcją naddźwiękowej maszyny, która zrewolucjonizować transport na całym świecie.

Z Krakowa do Warszawy w kilka minut

Zgodnie z przyjętym przez badaczy i konstruktorów założeniem, podróż z Krakowa do Warszawy tą maszyną miałaby potrwać dosłownie kilka minut. Wszystko dzięki temu, że samolot ma latać z prędkością 12 MACH. Specjaliści z firmy Venus Aerospace zapowiadają, że na przestrzeni najbliższych kilku lat dokonają wielkiego przełomu w konstrukcji silników odrzutowych i ich wydajności.

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

Warto zaznaczyć, że nie jest to nadal jedynie koncepcja, a realizowany już projekt. W oficjalnym oświadczeniu firmy czytamy, że naddźwiękowy samolot bardzo szybko zaczyna stawać się rzeczywistością.

Naddźwiękowy samolot przyszłości

Naddźwiękowy samolot przyszłości ma przemieszczać się na wysokości ponad 150 tys. stóp, czyli dokładnie cztery razy wyżej niż maszyny, z których dziś korzystają wszystkie linie lotnicze na świecie. W ostatnim czasie Venus Aerospace przeniosło swoją siedzibę z Kalifornii w pobliże portu kosmicznego Houston, a to świadczy z całą pewnością o ambitnych planach firmy, która zawiesiła sobie poprzeczkę rzeczywiście bardzo wysoko.

Sonda
Boisz się latać samolotem?