W jaki sposób Ian Gillan dołączył do Black Sabbath? Tony Iommi zdradził to w wywiadzie

2021-12-22 12:10

Ian Gillan jest bardzo dobrym wokalistą, który ma na koncie sporo sukcesów, jednak swój udział w Black Sabbath wolałby wymazać z pamięci, tak samo jak wielu fanów. Jak w ogóle wokalista trafił do zespołu? O tym opowiedział Tony Iommi.

Obecność Iana Gillana w Black Sabbath to jedna z czarnych kart w historii zespołu. Fani totalnie nie rozumieli takiego doboru wokalisty, a sam Gillan twierdził, że umowę podpisał pod wpływem alkoholu. Ile w tym prawdy? Jakie były kulisy dołączenia wokalisty do składu? O tym poinformował Tony Iommi, który uchylił trochę rąbka tajemnicy.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

W jaki sposób Ian Gillan dołączył do Black Sabbath? Tony Iommi zdradził to w wywiadzie

W wywiadzie dla podcastu Eddiego Trunka Tony Iommi przyznał, że decyzja padła pod wpływem chwili i oczywiście pod wpływem alkoholu:

Właśnie przyleciał z Kuala Lumpur i spotkaliśmy się w pubie w Oxfordshire, co pewnie nie było dobrym pomysłem. Zjawił się o 11 rano, czekaliśmy na niego z Geezerem. Wypiliśmy jednego drinka, potem następnego i następnego. Aż w końcu zamykali pub i zamknęli nas w środku, byliśmy w opłakanym stanie. On tego oczywiście nie pamięta. Jego menadżer powiedział: „Ian, jeśli będziesz chciał podjąć ważną decyzję, daj mi znać”. Ian zapytał „jaką”. A on: „W kwestii dołączenia do Black Sabbath”. To było bardzo zabawne. Dobrze bawiliśmy się na tej trasie.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?