Łóżko

i

Autor: mark champs, unsplash

Hotele

W Grecji działa pierwszy na świecie hotel dla turystów LGBTQ+. To inicjatywa mająca wspierać równość mniejszości w turystyce

To jedyny taki obiekt na świecie. Hotel w Costa Navarino w greckiej Mesenii dostał akredytację Międzynarodowego Stowarzyszenia Podróży LGBTQ+ (IGLTA) za wyjątkowe praktyki w zakresie integracji. Jest to bardzo ważne wyróżnienie.

Stowarzyszenie IGLTA, czyli zgromadzenie turystyczne środowisk LGBTQ+, ogłosiło niedawno uruchomienie „IGLTA Accredited”, inicjatywy mającej wspierać równość mniejszości w turystyce.

Wyjątkowa inicjatywa. To pierwszy taki hotel na świecie

Warto dodać, że grecki pięciogwiazdkowy ośrodek przeznaczony jest tylko dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Obiekt otrzymał on status „akredytowany przez IGLTA” w uznaniu jego zaangażowania w promowanie równości i bezpieczeństwa, "co stanowi kamień milowy w podróżowaniu osób LGBTQ+" - podaje Rzeczpospolita, za portalem Greek Travel Pages.

Jedyny hotel, który otrzymał akredytację IGLTA

- Fakt, że W Costa Navarino jest pierwszym hotelem na świecie, który uzyskał akredytację IGLTA, jest prawdziwym zaszczytem i daje nam pewność, że podążamy właściwą drogą – powiedział cytowany przez "Rz", dyrektor zarządzający spółki Temes, twórcy Costa Navarino, Stephanos Theodorides.

W Costa Navarino funkcjonuje od lata 2022 roku i jest pierwszym obiektem marki W Hotels w Grecji. Ma 204 jedno- i dwupokojowe apartamenty z własnymi basenami i wille przy plaży, pięć restauracji i barów, w tym klub plażowy, strefę wellness ze spa i siłownią, pole golfowe i korty tenisowe.

Wspierając integrację, Costa Navarino zapewnia zakwaterowanie osób z różnych środowisk kulturowych, tożsamości płciowych, grup etnicznych i osób niepełnosprawnych. Chociaż ten kamień milowy jest znaczący, Costa Navarino postrzega go jako początek podróży w kierunku stworzenia destynacji pełnej integracji - cytuje Rzeczpospolita.

QUIZ: Jak dobrze pamiętasz film "Szczęśliwego Nowego Jorku"?

Pytanie 1 z 9
1. Co według Lawyera ma wielkiego Teresa? (sam początek filmu)