Urodziny Facebooka jako dzień przyjaciela.3 rzeczy, których możecie nie wiedzieć o społecznościowym gigancie

2020-02-04 12:29
Ilustracja do artykułu
Autor: freeimages.com / Graham Soult

Facebook powstał 4 lutego 2004 roku i od tamtego czasu, Mark Zuckerberg ogłasza te datę, 'Dniem Przyjaciela'. Jest kilka rzeczy o społecznościowym gigancie, które nie wszystkim są powszechnie znane.

Facebook powstał 4 lutego 2004 roku i spokojnie można powiedzieć, że od jego powstania, nic już nie jest takie samo. Społecznościowy gigant na początku był serwisem społecznościowym dla studentów, jednak szybko rozrósł się do monumentalnych rozmiarów. Obecnie, wiele osób nie wyobraża sobie życia bez Facebooka, a co kryje w sobie serwis? Jest kilka rzeczy, które nie są znane.

DRON NAGRAŁ KATASTROFĘ. RUNĄŁ CAŁY STADION W ROSJI


Urodziny Facebooka jako dzień przyjaciela. 3 rzeczy, których możecie nie wiedzieć o społecznościowym gigancie

Urodziny Facebooka to idealna okazja do przyjrzenia się kilku rzeczom, które nie są do końca znane. Oto trzy ciekawostki, które nie wszyscy znają.

Nigdy nie uwolnisz się od Facebooka

Nawet jeśli usuniesz konto na Facebooku, to i tak twoje zdjęcie zostaje w bazie, tak samo jak dane. Konto zostaje w pewien sposób 'zamrożone' i jeśli będziecie chcieli powrócić do usług Facebooka, to konto się reaktywuje. Mówiąc najprościej, z Facebooka nigdy się nie wychodzi.

Dlaczego Facebook jest niebieski?

Odpowiedź jest prosta, ale ma ona dwa podłoża, które są jak najbardziej prawdziwe. Po pierwsze, Mark Zuckerberg jest daltonistą. Założyciel Facebooka ma problem z odróżnianiem barwy zielonej i czerwonej. Kolor, który najlepiej widzi to niebieski/błękitny, stąd też dobór kolorystyki jego garderoby. Drugim powodem może być fakt, że niebieski jest kolorem uspokajającym i psychologicznie dobrze się kojarzy. Jak widać, są to dwa argumenty, by nie zmieniać szaty graficznej.

Według statystyk...

...użytkownik Facebooka ma 130 znajomych i każdego miesiąca wysyła 8 zaproszeń. Codziennie, każdy użytkownik spędza na portalu 55 minut i 'lajkuje' 9 rzeczy. W ciągu miesiąca, każdy z facebookowiczy pisze średnio 25 komentarzy. To oczywiście statystyka i każdy może mieć inaczej, pytanie czy więcej?

HIPIS (ŁYDKA GRUBASA) W WYWIADZIE DLA ESKA ROCK: KONWENCJA ALBUMU PRZYSZŁA NAM DO GŁOWY W 2/3 PISANIA MATERIAŁU