Tydzień warszawskich kin studyjnych - szczegóły

i

Autor: Materiały prasowe

Tydzień warszawskich kin studyjnych - szczegóły

2021-10-05 13:20

Pierwsza edycja Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych to szereg ciekawych wydarzeń: seanse przedpremierowe najnowszych filmów renomowanych twórców światowego kina, wykłady, wystawy, spotkania, dyskusje, wycieczki. Siedem dni, czyli pokazy czarno-białych materiałów archiwalnych, kronik filmowych i klasyki polskiego kina... Do udziału zapraszamy nie tylko stałych bywalców kin studyjnych, zachęcamy wszystkich, którzy kochają kino, Warszawę i miejsca, które wpisują się w filmowe tradycje stolicy.

W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych bierze udział dziesięć kin: Amondo, Atlantic, Elektronik, Kinoteka, Kultura, Muranów, Luna, Stacja Falenica, U-Jazdowski, Wisła.

W każdym z nich przygotowano ciekawe wydarzenia związane z historią samych kin, dzielnic, jak i miasta. Będzie można obejrzeć unikatowe filmy fabularne i dokumentalne. Wiele z pokazów przedpremierowych to okazja do spotkań z twórcami filmowymi i specjalistami branży kinematograficznej, którzy opowiedzą o kulisach swojej pracy. Chcesz wiedzieć co to są DKF-y, PKF-y, nieużyte pozytywy? Przyjdź! Jesteśmy otwarci! Zaplanowaliśmy także wykłady: o taśmie filmowej, o początkach kin studyjnych oraz o transformacji obyczajów podczas seansów - czyli savoir vivre kinomana na przestrzeni lat.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Szczegółowy program i informacje online i offline w wybranych kinach studyjnych.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerzy: Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio postprodukcyjne CineLine, platforma kin studyjnych MOJEeKINO.pl, portal Wyborcza.pl, Warszawa po dziku, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.